Sympatická „Ollie“ pojede pod křídly týmu Moto Racing Group. Už za pár dní celý tým odjede se závodní i doprovodnou technikou do přístavu v Le Havre, kde ji předá organizátorům. Roučková to se svou Sidexside Can Am Maverick XRS, kterou přezdívá Bestie, stihla na poslední chvíli. „Je pravda, že to byl kvapík. Čekali jsme na rám, který nám dodával španělský výrobce. Takže stres a peklo. Ale stihli jsme to. Mechanici chodili do dílny rovnou z práce. Skončili ve dvě v noci a pak zase do své práce. Dokonce se vsadili, že dokud to nebude hotové, nebudou se holit. Takže mám kolem sebe samé Krakonoše,“ přiznala s úsměvem.

Na svou novou SidexSide, kterou významně podpořil oficiální distributor značky Can-Am v ČR, společnost BCE s.r.o., si už podle vlastních slov zvykla. „Mám výhodu, že mám prostě talent na motoristické sporty. Do čeho sednu, s tím umím jezdit. Jsem adaptabilní. Ale samozřejmě budu odbourávat návyky na čtyřkolku. A to bude trvat,“ přiznala. 

Už 41. ročník slavného závodu startuje začátkem roku 2019. Roučkové tak finišuje příprava. „Fyzicky je to stejné jako před rokem. Akorát nepotřebuji kyslíkový stan. Na sto procent se pojede v Peru. Takže to nebude v tak extrémních výškách. Prvky ze čtyřkolky nahradily prvky na mého Mavericka XRS. Takže sedím doma, koukám na zprávy a kroutím si kotoučem,“ zasmála se.

Na Dakar odlétá s celým týmem 2. ledna. „Rozdíl je, že budu doma na Silvestra. A samozřejmě i na Vánoce. Ráno si zaběhám nebo zacvičím s trenérkou. Ale jinak se na Vánoce těším. Budu doma, čeká mě salát a řízky. Těším se na dárečky a také na to, až budu ségře ujídat cukroví,“ lišácky podotkla.

Do Jižní Ameriky sice bude mít pod vládou místo řídítek volant. Přesto Roučková nebude v roli nováčka. Má v zádech zkušenosti z minulého Dakaru. „Určitě mi to může pomoct. Vím, co mě tam bude čekat, zažila jsem tamní atmosféru. Neměla bych být nervózní nebo nějak vyjukaná. Ve své vlastní podstatě vím, do čeho jdu. Na druhou stranu vím, že tam nějaké nováčkovské porodní bolesti budou. Přeci jen to bude pro mě jiné, budu chvilku z nového dopravního prostředku asi trochu vykulená. Budu se snažit být oporou mému navigátorovi Danielovi Zelenkovi, který pojede na Dakar poprvé,“ dodala.