Děčínský TJ Kajak měl v českém výběru 15-17 letých stejně jako loni výrazné zastoupení, když se k pěti závodníkům a trenérovi T.Charvátovi přidala letos premiérově také PhDr.Alena Charvátová na pozici fyzioterapeutky národního týmu.

„Po loňském medailovém úspěchu z Račic jsme i v Poznani upínali své naděje na zisk cenného kovu především na Kateřinu Zárubovou a Adélu Házovou. Bohužel tentokrát se děvčata vrací domů bez medaile se třemi umístěními na nevděčné čtvrté příčce. Jak v obou závodech deblů 200 i 500 metrů, tak Kačka na pětistovce na singlu ve vyrovnaných a dramatických závodech i přes pěkné výkony těsně na medaili nedosáhly a vyjely si neoblíbené „brambory“. Podobně těsným rozdílem nepostoupila z těžkých semifinálí do finále ani Adéla na obou singlech, a tak obsadila konečné desáté místo. V závěrečném sprinterském bloku přidala pak Kačka ještě šesté místo ve své druhé singlové disciplině,“ řekl trenér Tomáš Charvát.

Mezi kanoistkami nastoupila rovněž do čtyř disciplín Kristýna Havlová. „Lepší výsledky měla v pětistovce. Nejprve zajela skvěle semifinále singla a jen drobné zaváhání v posledních dvaceti metrech ji těsně stálo postup do finále. Ve finále deblů s Alenou Krausovou překvapily velmi pěkným šestým místem. Jejich oblíbenější dvoustovka byla tentokrát o něco horší. Na singlu Kristýna nepostoupila ani do semifinálových jízd, na deblu sice prošly až do finále, ale předposlední místo bylo trochu zklamáním,“ litoval Charvát.

V mužském programu na kilometru se nejdříve postavil na start Vladimír Cerman v singlu a potom v dalším bloku společně s Janem Šulitkou absolvovali i závod deblů. V obou disciplinách se jim podařilo postoupit z rozjížděk do semifinále, ale tam se již ukázal odstup na světovou špičku a i přes velkou snahu a pěkné výkony na postupové příčky nedosáhli.