Tým Barth Racing se účastnil letošního ročníku Rallye Dakar 2015, který se jel v lednu v Jižní Americe. Jako úplný nováček Dakaru se tým Barth Racing s jezdcem Ondřejem Klymčiwem umístil na velmi úspěšném celkovém 20. místě mezi motorkáři, jako druhý nejlepší nováček Dakaru a současně se jednalo o nejlepší výsledek mezi českými motorkáři.

S ohledem na tento úspěch a velké nadšení, se vedení týmu rozhodlo pokračovat v dalším ročníku Rallye Dakar.

Pro ročník 2016 za tým Barth Racing pojede nová sestava závodníků. Hlavní postavou týmu bude legenda Dakaru David Pabiška, který na motocyklu jel Rallye Dakar již devětkrát a vždy Rallye úspěšně dojel. Tým Barth Racing bude na Dakaru 2016 zastupovat na čtyřkolce také Martin Plechatý. Martin se Rallye Dakar již účastnil dvakrát, ale zatím se mu nepodařilo dojet do cíle.

Na Rallye Dakar 2016 se bude za tým BARTH Racing připravovat také první česká žena na čtyřkolce, a to děčínská rodačka Olga „Ollie" Roučková. Ta by ráda jela Dakar na čtyřkolce Yamaha Raptor. Roučková má za sebou bohatou závodní kariéru. Letos v lednu se účastnila závodu Intercontinental Rallye v Africe, který vede po stopách původního afrického Dakaru. A tento závod ve své kategorii vyhrála. Má za sebou spoustu dalších závodů v Čechách, ale i v Evropě.

Rallye Dakar 2016 bude startovat v Peru, povede přes Bolívii a skončí v Argentině. Nekonečné duny pouště Ica v regionu Pisco jezdcům připomenou doby, kdy se Rallye Dakar jezdila v Africe přes Saharu. Hned od začátku budou muset ukázat své jezdecké zkušenosti, aby získali dostatečný náskok. Bolívie již nebude pouze zemí s krátkou vyjížďkou, ale budou zde plnohodnotné stage. Aby jezdci dosáhli rozsáhlé náhorní plošiny Altiplano, budou muset vystoupat tisíce nadmořských metrů. Jak je již zvykem, počasí v těchto končinách je nevyzpytatelné, takže závodníci se budou muset vypořádat nejen s výškovou nemocí, ale i s nepřízní počasí. Také budou muset změnit svůj styl jízdy, protože i malá chybička na úzkých kamenitých cestách je může stát vše. Argentinská část je vždy plná překvapení. Teplotní rozdíly, dlouhé etapy, rychlé úseky střídané pískem, to a ještě mnoho dalšího bude rozhodovat o vítězích. Ti, kteří dosáhnou cílového pódia v Rosariu, budou muset prokázat vytrvalost a spolehlivost. Po tom všem budou moci relaxovat na poklidných plážích řeky Paraná.