Nutno podotknout, že soupeři byli z kategorie velmi těžkých. Hráčky děčínského Spartaku hrály na palubovce silných Chabařovic. A výsledek? Dvě porážky v poměru 1:3 a 0:3. „Náš nástup do prvního zápasu byl celkem dobrý, i když jsme se s domácími nedokázaly poprat o body. Celý první zápas byl vyrovnaný, chyby byly na obou dvou stranách, hlavně na podání. Vždy jsme na soupeře ztrácely dva body, jen ve druhém setu měly navrch. Ve druhém zápase se celá hra zpomalila, nám se začátek vůbec nepovedl. Chybovaly jsme na podání a příjmu, naše hra byla prakticky bez bloků," zhodnotila oba prohrané duely děčínská volejbalistka Michaela Beranová.

Rumburské „dlouhánky" si to doma rozdaly s Plzní. „První zápas jsme se díky výbornému podání soupeře trápili na přijmu, Plzeň tak zvítězila jednoznačně 3:0. Ve druhém utkání jsme trochu pozměnili sestavu, podstatně se zlepšil příjem a s tím možnost rychlejšího útoku. Díky tomu se vedlo 2:0. Soupeř ale dokázal náskok stáhnout, přesto jsme měli v pátém setu tři mečboly, ale bohužel je nedokázali využít. Takže trochu radosti nad velmi dobrým výkonem a hodně zklamání nad konečným výsledkem," pravil trenér Petr Dopita.

V dalším kole se hraje derby na děčínské palubovce.

Chabařovice – Děčín 3:1 (19, -20, 19, 19) a 3:0 (13, 15, 16)

Spartak: Beranová, A. Havlíčková, D. Havlíčková, E. Strzepková, L. Strzepková, Čermáková, Šrajerová, Sigmundová, I. Zahálková, Procházková.

Rumburk – Plzeň 0:3 (-21, -16, -21) a 2:3 (25, 16, -22, -19, -15)

Rumburk: N. Jindrová, Jindřichová, Plíhalová, Ackermanová, Skružná, Motlová, A. Hýblová, M. Hýblová, Jurková, Staňková, A. Jindrová, Pifková.