Bývalý fotbalový reprezentant Vladimír Šmicer přijel v pátek do Rumburku. Tady měl nejprve besedu se svými fanoušky v Kulturním domě, poté se přesunul na hřiště místního FK Rumburk, kde skoro hodinu potrénoval s dětmi. Těm se také poté ochotně podepisoval. Šmicer měl nabitý program, v Rumburku totiž také zahájil provoz první oficiální pobočky Fanclubu České fotbalové reprezentace. Poté následovala autogramiáda. Velký zájem jeho fanoušků svědčil o tom, že je Šmicer i po skončení aktivní fotbalové kariéry stále velice oblíbený.

Šmicer: Takové akce mám prostě rád

Vladimír Šmicer si celou akci pochvaloval, hlavně trénování s dětmi ho upřímně velmi bavilo. „Takové akce mám hodně rád. V Chabrech trénuju mladší a starší přípravku, takže jsem věděl, co od toho mám očekávat. Bylo příjemné, že s otvíráním Fanclubu jsem právě mohl skloubit akci s dětmi. Počasí vyšlo a já pevně doufám, že to děti bavilo,“ sdělil exluzivně Deníku manažer české fotbalové reprezentace.

Fotbalová legenda zatím o vrcholovém trénování zatím neuvažuje. „Trochu jsem o tom přemýšlel, zatím nemám potřebnou profi – licenci. Ale časově je to velmi náročné. Jsem zatím spokojený s tím, co dělám. Do trénování se prostě netlačím. Až budu starší, bude to aktuálnější,“ nechal se slyšet rodák z Verneřic.

Jak často se Vladimír Šmicer vrací do rodné domoviny? „Není to příliš často, do Verneři se dostanu tak jednou za měsíc. Určitě to není každý víkend. Jsem samozřejmě limitován národním fotbalovým týmem,“ s úsměvem prohlásil Šmicer.

I Vladimír bedlivě sleduje katastrofický scénář, který se odehrává ve Slavii Praha, tedy klubu, který Šmicer dobře zná. „Bohužel, je to přímo hororový scénář. Pevně doufám, že se to vyřeší. Bylo by hrozné, kdyby Slavia spadla do třetí ligy, nebo by snad úplně zanikla. Věřím, že se to vyřeší, ale bude do běh na dlouhou trať,“ vyjádřil se Šmicer.

ZPRACOVAL: JAROSLAV ZEMAN A MICHAL ŠAFUS