Celá akce měla start a cíl v Rumburku na vrcholu Dymník a pořádala ji TJ Rumburk, oddíl cyklistiky za podpory Města Rumburk, Kola Brabec a Schrödingerova institutu.

„Letošní ročník se vydařil, pochvalu nám vyslovili hlavně němečtí účastníci," přiznal ředitel závodu Pavel Brabec.

A právě první dvě místa v absolutním pořadí putovala za hranice. Vítězem se stal Benjamin Brauer, druhý dojel Florian Jung. Bronzovou příčku obsadil Tomáš Podrazil. Celkově se na startu objevilo 575 závodníků.

„Jediné, co nás trápí, je zhruba 150 lidí jedoucích bez registrace. Tomu se lze jen těžko bránit. Přitom ten, kdo se hlásí včas, platí minimální startovné. Za 250 Kč má čipovou časomíru, číslo se svým jménem, startovní dárkovou tašku, bohatou tombolu, celé odpoledne a pak večer kulturní program. Kultura je bez vstupného a je hrazena ze startovného. Je pak neseriózní, že se účastní lidé, co neplatili startovné, ale to je bohužel česká povaha. Šlo by tomu samozřejmě zabránit, ale výrazně by to navýšilo náklady. Závodu se zúčastnil i Josef Jánoš, jenž je jediným z party zakladatelů," dodal Brabec.

Absolutní pořadí: 1. B. Bauer, 2 F. Jung (oba Post SV Görlitz), 3. T. Podrazil (Holé Vrchy/ Alpecin), 4. M. Hirsch (RSV Bautzen), 5. J. Novota (Bicykl Kříž Team – CK Šluknovsko), 6. M. Živný (Svijany).