Trenér Jiří Hykš se musel obejít bez Randýskové a Hoškové. První duel by se ani nemusel hrát. Na palubovce ZŠ Dr. Miroslav Tyrše existoval prakticky jen hostující celek. Děčínské ženy se vůbec nechytly a ani v jednom setu nekladly žádný odpor. Konečná porážka 0:3 tedy nebyla vůbec překvapující. „V prvním utkání nám nešlo vůbec nic. Holky doslova vyhořely na příjmu, udělaly také spoustu vlastních chyb. Když jich uděláte třináct za jediný set, pak nemůžete myslet na úspěch,“ krčil rameny trenér děčínských volejbalistek.

Po tradiční pauze se ve druhém klání strhl na hřišti doslova boj. Děčínské dívky byly polity živou vodou a vždy vedení Střešovic dokázaly vymazat. Šly se tedy do zkrácené hry. Jenže to je další slávistická bolest. I proto pátou hru vyhrály hostující hráčky a celkově vyhrály druhý duel 3:2. „Ve druhém zápase jsme výrazně zlepšili příjem, servis ale také obranu na síti. V tie breaku jsme se drželi do stavu 13:13, ovšem opět jsme nedokázali vyhrát. Pětisetovou bitvu jsme tak prohráli počtvrté v řadě,“ smutnil Hykš.

Situace na spodku tabulky nevypadá vůbec dobře. Osmý Chomutov dvakrát vyhrál nad posledním Stadionem Ústí nad Labem a v tabulce Děčín přeskočil. V dalším kole hraje Slavia opět doma, ve veledůležitých zápasech přivítá deváté Neratovice. „Teď se to bude lámat, zbývá posledních osm utkání a uvidíme, jak to vše dopadne. Už teď vím, že by měly být oproti minulému utkání Křížková i Hošková,“ dodal Hykš.

TJ SLAVIA SČE DĚČÍN – TATRAN STŘEŠOVICE B 0:3 (-14, -15, -21) a 2:3 (-23, 26, -16, 18, -13).

Slavia Děčín: E. Strzepková, L. Strzepková, Procházková, Beranová, Havlíčková, Sochorová, Koderová.