Předposlední soupeře v letošní sezóně mají za sebou volejbalistky Rumburku i Děčína.

Děčínský Spartak cestoval na půdu druhé Plzně, se kterou doma odehrál dva vyrovnané duely. Tentokráte však domácí „Lokotka" překvapení nepřipustila. „Věděly jsme, že to může jenom překvapit. Plzeň produkuje výborný volejbal, což se taky ukázalo. Mají velmi kvalitní a tvrdé podání a třeba výborné smeče," smekala před Plzní děčínská hráčka Michaela Beranová.

V prvním setu ještě Děčín, kterému chyběla blokařka Eliška Strzepková, dokázal zápas trochu zdramatizovat, v tom druhém prohrál jasně 0:3. „Když jsme hrály naši hru, bylo to vyrovnané. Ale bohužel jsme vyráběly hodně chyb. Ať už šlo o zkažená podání, malou úspěšnost na síti, tak o špatnou obranu v poli. A když už jsme se dostaly do vedení, nepřál nám svými výroky sudí. Nejvíce se to ukázalo v poslední hře druhého setu," zlobila se Beranová.

Děčín spadl na šestou příčku, teoreticky může ještě zabojovat o čtvrtou pozici. „Posledním soupeřem nám budou Střešovice. Hrajeme doma v sobotu 21. března od 9.00 a 13.30," dodala děčínská volejbalistka.

Rumburk na domácí palubovce hostil lídra soutěže z Chabařovic. A nakonec proti němu vydoloval jedno těsné, ale velmi cenné vítězství.

„Nastoupili jsme se třemi juniorkami v základní sestavě, což bylo v prvním zápase prostě znát. Soupeř se s námi nemazlil a mimo prvního setu nás hladce smetl. Ve druhém zápase spadla z děvčat tréma před lídrem soutěže, dařilo se ve všech herních činnostech, přidalo se trochu štěstí a nakonec z toho byly super dva body," hodnotil vše rumburský trenér Petr Dopita.

Zatímco Rumburk už má jistotu osmého místa, Chabařovice obhájily loňské prvenství. „Domácí nám po utkání nechali zahrát píseň We are the champions, to bylo příjemné," řekla hráčka Slovanu Chabařovice Martina Kubánková. „Sice nám stačil bod, ale prohrát jsme nechtěly. Asi jsme to nezvládly takticky, porazila nás jedna vysoká hráčka, na kterou jsme neuměly postavit blok. Bojovaly jsme až do konce, porážka nás mrzí, mohlo to být ještě radostnější," sdělila Kubánková.

Lokomotiva Plzeň – Spartak Děčín 3:1 (21, 16, -22, 23) a 3:0 (18, 21, 26)
Děčín: Beranová, L. Strzepková, Šrajerová, Sigmundová, Zahálková, D. Havlíčková, A. Havlíčková, Procházková.

TJ Rumburk – Slovan Chabařovice 0:3 (-24, -13, -15) a 3:2 (22, -17, -15, 16, 13)
Rumburk: N. Jindrová, Jindřichová, Plíhalová, A. Hýblová, M. Hýblová, Michalinová, Pifková, Špačková, A. Jindrová.

Tabulka po 34. kole:

1. Chabařovice 83, 2. LoKo Plzeň 76, 3. LoKo Liberec 75, 4. SF Praha 57, 5. EMĚ Mělník 55, 6. Spartak Děčín 53, 7. Střešovice B 48, 8. TJ Rumburk 38, 9. Jiskra Tanvald 17, 10. BVC Witte Chodov 8.