Fotbalpark Dymník měl tu čest, že mohl přivítat nejlepší fotbalgolfisty světa. V tamním areálu se totiž konal světový šampionát ve fotbalgolfu. A naši reprezentanti se na něm rozhodně neztratili.

„Hrálo se především o tituly mistrů světa pro rok 2015 pod hlavičkou WFGA. Ve hře byly body do světového žebříčku v kategorii mužů a žen," připomněl Jan Rein, jeden z organizátorů MS.

V mužích zvítězil obhájce titulu Martin Schmücker z Dánska a opět se vrátí na první místo světových tabulek, na stupně vítězů ho doprovodil krajan Steffen Bjørn Andersen a třetí místo vybojoval fantastickým finišem Alex Kober. Kategorii žen ovládly hráčky ze Švédska. Suverénně zvítězila třetí hráčka světového žebříčku Emelie Höök před svou krajankou Elin Djursvik, bronzová byla překvapivě Tanja Kristiansen.

„V mixech spolu již poněkolikáté nastoupili Tomáš Neumann a Michala Reinová a fantastickým výkonem 66 na hřišti FUN si přímo vykopali titul mistra světa ve fotbalgolfu. Je to obrovská odměna všem fotbalgolfistům z Česka, Rumburku a Dymníku," pochvaloval si Rein.

A jak si vedli další domácí borci? „Velmi dobře. Rychle se učíme, nalézáme nové talenty. Tím největším důkazem je Lukáš Jurajda, který po několikaměsíčním tréninku na Dymníku přímo proháněl světovou špičku. Do první světové třicítky v ženském žebříčku se po tomto turnaji posunou obě reprezentantky Fotbalparku Dymník Jana Bernasová a Michala Reinová," dodal Rein.

Pořadatelé z Fotbalparku Dymník a ČFGA děkují za podporu Městu Rumburk, Obci Staré Křečany, Ústeckému kraji a Dětskému domovu Lipová.