Domácí začali plnit roli favorita brzy, v 8. minutě je do vedení dostal Horáček. Ale nadšeně bojující hosté vyrovnali ve vlastním oslabení.

Po důraznější domluvě děčínského trenéra domácí ve druhé třetině rozhodli. V 17. minutě jim vedení vrátil Hladiš. A pak Bazzy v rozmezí sedmi minut nastřílelo hostům dalších pět branek. Na 7:1 zvyšoval v přesilovce Jakub Hladiš, který dovršil hattrick.

V poslední části tempo hry opadlo, každý ze soupeřů přidal po jedné brance, a konečný účet utkání se tak zastavil na skóre 8:2. Děčín, který se ujal vedení v sérii, bude mít tuto neděli 31. března od 10:00 v Ústí nad Labem opět výhodu domácího prostředí, ve kterém bude bojovat o důležitý druhý bod.

„Nicméně Chomutov dokázal, že má kvalitní a hlavně odhodlané mužstvo, které rozhodně svou kůži nedá lacino," uvedl vedoucí Bazzy Michal Tomsa.

Bazzy Děčín – Dandy Chomutov 8:2 (1:1, 6:0, 1:1) B: Hladiš 3, Drnec 2, Horáček 2, M. Novák. Střely: 36:24. Vyloučení: 6:5.
Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Stav série: 1:0.

Bazzy: Štarman – Hovorka, Duda, Peřka, Novák J. – Tomsa, Hladiš, Drnec, Horáček, Huk, Pilař, Svoboda, Novák M.

Ostatní výsledky 1. kola: Ústí n. L. – Litvínov 2:1, Bílina – Žatec 0:3, Most – Jirkov 1:2 pp.