O kom je řeč? O děčínských florbalistech. Ti v Rumburku zničili 12:2 Tachov a ve druhém utkání přetlačili v samostatných nájezdech Sokolov. FBC DDM Děčín se tak v tabulce vyhoupl na osmé místo.

„Tentokráte jsme za své náhradní domácí hřiště zvolili sportovní halu v Rumburku 
a věřili, že pečlivá příprava na tato důležitá utkání nepřijde vniveč a rázně vykročíme za záchranou," burcoval před utkáním hrající šéf klubu Tomáš Štěpánek.

Poslední Tachov v prvním vzájemném duelu s Děčínem na své palubovce zvítězil, a tak se museli mít děčíňané na pozoru. Kromě začátků třetin však soupeř nic zázračného nepředvedl a domácí měli opratě utkání pevně v rukou. Děčín nakonec vyhrál vysoko 12:2. „Nutno podotknout, že na Tachovu se zřejmě podepsal fakt téměř jistého sestupu a zbytek sezóny v podstatě už jen dohrává," dodal Štěpánek.

To utkání proti Sokolovu bylo velkou a vyrovnanou bitvou. V sedmé minutě dostal Sokolov výhodu přesilové hry. Tak dlouho obléhal branku, až brankáře Miška překonal – 0:1. Ta samá situace se v prvním dějství ještě jednou opakovala, a tak Děčín prohrával 0:2.

Vstup do druhé třetiny se děčínským nepovedl. Sokolovský Mosler se dostal do sólového úniku a překonal Miška potřetí – 0:3. Jenže děčínští bojovníci se nevzdávali. Na rozdíl jedné branky snížil skóre Pilek, který se trefil v krátkém časovém úseku hned dvakrát. A do pauzy bylo vyrovnáno. To se do míčku opřel obránce Fidler a jeho rána znamenala vyrovnání – 3:3.

Jenže Sokolov šel opět do vedení, Abrhám se umně otočil kolem obránce a Miško inkasoval počtvrté – 3:4. Vyrovnání ovšem rychle zařídil Bořuta a šlo se do prodloužení.
V něm pak předvedl zázračný zákrok Miško, který zachraňoval míček na brankové čáře. O vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. Jediná branka padla ve čtvrté sérii. Prosadil se Petr Baša 
a vystřelil Děčínu jeden bod navíc.

Do konce soutěže zbývají poslední dva duely. Děčín se ještě představí 23. března 
v Plzni, která je na druhém místě, a o den později změří děčínští florbalisté síly s jedenáctými Rokycany.

FBC DDM DĚČÍN – TACHOV 12:2 B: Fidler 3, Trčka 2, Krauskopf 2, 
Hora, Baša, Povelkin, Štěpánek, Bořuta.

FBC DDM DĚČÍN – SOKOLOV 5:4 po nájezdech. Branky: Pilek 2, Fidler, Bořuta, Baša (rozhodující nájezd).

FBC DDM Děčín: Miško – Baša, Hora J., Košík, Matza, Bořuta, Štěpánek, Trčka, Krauskopf, Povelkin, Nořinský, Astr, Fidler, Pilek.

Tabulka II. ligy: 1. Ústí n. L. 54, 2. Kadaň 48, 3. Plzeň 48, 4. Jablonec n. N. 40, 5. Kar. Vary 39, 6. Chomutov 33, 7. Most 24, 8. Děčín 19, 9. Lovosice 19, 10. Sokolov 16, 11. Rokycany 14, 12. Tachov 6.