Mariánská louka v Děčíně byla svědkem duatlonu pro děti. Celou akci uspořádal triatlonový oddíl Triade Děčín a Nadační fond Tomáše Slavaty. Duatlon patří do celorepublikové série, kde závodí i děti z dětských domovů, které Tomáš Slavata podporuje a ukazuje jim cestu životem pomocí sportu.

Do závodu odstartovalo nakonec přes 170 dětí ve věku od 2 do 15 let. Rozděleny byly do šesti kategorií. Díky Tomáši Slavatovi jsme mohli i dětem, které nemají vlastní, zdarma zapůjčit kolo.

„Závod měl bezvadnou atmosféru, ke které přispělo příjemné počasí a děti závodily ze všech svých sil. Poté, co absolvovaly svou trať v rozložení běh – cyklistika – běh, čekalo na každé z nich občerstvení a diplom. Pro ty nejlepší byly připraveny i věcné ceny a vyhlášení na stupních vítězů. Vítězové byli nakonec všichni, kdo se aktivně zúčastnili a užili si krásné odpoledne v příjemné atmosféře a mezi fajn lidmi," pochvaloval si předseda Triade Děčín Marek Peterka.

Triade Děčín zároveň věnuje po všech akcích znovu finanční částku na handicapované děti, celkem za své trvaní to je již téměř 200 000 Kč. Poděkování patří rodičům za podporu při zaplacení dobrovolného startovného. Díky výtěžku ze startovného mohl Marek Peterka předat finanční příspěvek formou šeku rodičům malého Kryštofa Bumby.

Jednalo se o poslední letošní akci pro děti pořádanou Triade Děčín.

„Poděkování patří všem, kteří závod pomáhali organizovat, a to především Tomáši Slavatovi, zakladateli celého seriálu, členům našeho oddílu za velkou sportovní a organizační úroveň a také rodičům, kteří přivedli své děti na sportovní akci," dodal Marek Peterka.

Konečné pořadí jednotlivých kategorií:

děti 2 – 5 let – Jakub Stehlík (odrážedlo) a Jeroným Libich (kolo); chlapci 6 let –Jakub Nádvorník; dívky 6 let – Anna Amálie Burdová, dívky do 8 let – Tereza Stehlíková, chlapci do 8 let – Peterka Marek; dívky do 10 let – Veronika Kikalová; chlapci do 10 let – Jan Horník; dívky do 12 let – Viola Šafaříková; chlapci do 12 let – Adam Závěrka; dívky do 15 let – Ivana Boháčová; chlapci do 15 let – Miloš Macek