Hlincovka je sportovní centrum, které přímo spolupracuje s republikovým centrem v Brně. „Hlincovka, dnes předměstí Českých Budějovic, vždy vynikala perfektním polem, tentokrát byly holky jasně lepší," pochvaloval si trenér Josef Herclík. Všech šest setů odehrála základní děčínská sestava. A od začátku bylo jasné, že body zůstanou doma. Spartak nedal hostujícím hráčkám vůbec žádnou šanci. „Nestřídal jsem ze dvou důvodů. Jednak jsme byli omezeni časem a znamenalo by to přechod jinam, jednak pro mladé hráčky by to byl první zápas v tak velkém prostoru, navíc nové bodování znevýhodňuje každý prohraný set. Již od začátku byla kvalita na naší straně a je vidět, že v hale máme společný trénink s ženským týmem. Výkon postupně klesal, přesto byly holky jasně lepší, o čemž svědčí 
i skóre jednotlivých setů. Pouze v závěru se hosté hlavně zásluhou našich chyb dopracovali k přijatelnějšímu výsledku," dodal děčínský volejbalový kouč.

Spartak se v dalším kole představí na palubovce čtvrtých Střešovic. Těžko odhadnout, v jaké síle se Spartak ve Střešovicích představí. „Budou jarní prázdniny, tak uvidíme, jak to vše bude," dodal Herclík.

VSK Spartak Děčín – SK Hlincovka 3:0 (15, 17, 14) a 3:0 (15, 14, 22).
Sestava: Mottlová, Zahálková, Sigmundová, Jiránková, Šrajerová, Matějková (Acsová, Demuthová, Jirchářová, Zvěřinová).

Tabulka: 1. Karlovy Vary 28, 2. Spartak Děčín 19, 3. Ervěnice/ Jirkov 18, 4. Střešovice 17, 5. Hlincovka 16, 6. Třebín 10.

Třetím kolem pokračoval 
v Teplicích oblastní přebor 
v šestkovém volejbale mladších žákyň. Trenérka Spartaku Děčín Pavla Reimerová měla největší problém při sestavování kádru s nemocností a lyžařskými výcviky hráček, a tak nakonec vypomohl i trenér Herclík dvěma mini žákyněmi.

Spartak na úvod hladce porazil 2:0 (5, 13) Duchcov, i když se jednalo o souboj prvních dvou týmů. Pak ale narazil, když prohrál s domácím VK Šanov/ Teplice 0:2 (-15, -18). Reputaci si Děčín záhy napravil tím, že v pohodě porazil SKP Ústí n. L. 2:0 (17, 16). Spartak si zajistil druhé místo na turnaji a celkově zvýšil svůj náskok na čele soutěže.

Pořadí turnaje: 1 Šanov/ Teplice, 2. Spartak Děčín, 3. SKP Ústí nad Labem, 4. Duchcov.

Pořadí OP po polovině soutěže: 1. Spartak Děčín 23, 
2. Duchcov 19, 3. Teplice 17, 
4. Ústí n. L. 16.

Spartak Děčín: Marinčová, Sadílková, Šmerdová, Bojčevová, Petrovická, Bártová, Horká, Medalová.