Do Děčína se sjelo 180 plavců z jedenácti klubů. Ti nejlepší z každé disciplíny získali medaile a diplomy. „Již při ranním zahájení bylo jasné, že dojde k nelítostným bojům a bude se na co koukat," připomněl Jan Mareš, jeden z trenérů domácího PK Děčín.

Právě domácí Plavecký klub Děčín nominoval neuvěřitelných 40 závodníků. „Finále všech věkových kategoriích v disciplíně 50 m volným způsobem byla dechberoucí a automatická časomíra OMEGA přidala na kvalitě a přesnosti," pochvaloval si Mareš. 

Na konci celého programu se konaly štafety v polohovém závodu MIX (– 2 dívky a 2 chlapci a s podmínkou, že každý bude jiný ročník narození), kde první tři družstva získala pohár.

V konečných výsledcích plavci z Děčína obsadili přední příčky a řada z nich získala ve velké konkurenci nejvyšší ocenění. Po celkovém sečtení zůstalo na domácí půdě 51 medailí a štafetový pohár za 1. místo. „Právě zlatý pohár ze štafet byl velmi ceněný kvůli vyrovnanému souboji s týmy Mostu, Roudnice nad Labem a Chomutova," připomněl. 

Děčínská štafeta byla ve složení – znak Tomáš Čermák, prsa Alžběta Blažková, motýlek Nina Červinková a kraul Petr Šolín. K těmto čtyřem medailově nejúspěšnějším plavcům se dále přidali: Vojtěch Fořt, Barbora Silná, Tereza Vaščíková, Anežka Žáčková, Sára Zounková a Marta Netušilová. Mezi devítiletými zářili Albert Votík, Eliška Horáčková a Adéla Sobotková. 

„Poděkování patří městu Děčín za podporu a také všem, kteří se podíleli na organizaci této akce," dodal Mareš.