VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nejúspěšnější sportovec Děčínska za rok 2017 - nominace

Děčínsko – Deník společně s ČUS, SPORT ACTION, s.r.o., městy děčínského regionu a čtenáři opět vybere nejlepší sportovce za rok 2017, kterým předá ocenění na slavnostním galavečeru v pátek 19. ledna od 18.00 v Městském divadle Děčín.

5.12.2017
SDÍLEJ:

NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ SPORTOVEC pro okres Děčín 2017.Foto: DENÍK/Karel Pech

O pořadí rozhodují sportovní novináři a funkcionáři společně se čtenáři Deníku. Hlas svým favoritům můžete posílat na originálním kupónu z novin na adresu Děčínského deníku (Husovo náměstí 36/9, 405 02 Děčín), nebo můžete kupón osobně donést do redakce. Hlasovací kupóny najdete v tištěném vydání Děčínského deníku. Ten první vyjde ve čtvrtek 7. prosince

Pro usnadnění hlasování vám tradičně přinášíme nominace, které budeme v průběhu hlasování aktualizovat na webu www.decinskydenik.cz. V té se může objevit sportovec nebo trenér, který je registrován v oddíle spadajícím pod okres Děčín. Nominace slouží pro nápovědu, na kuponech se můžou objevit i jiný sportovci, trenéři a sportovní kluby. Hlasování končí v úterý 9. ledna 2018.

JEDNOTLIVCI DOSPĚLÍ
Basketbal
Tomáš Pomikálek (BK ARMEX Děčín) – člen širší reprezentace mužů, stříbrný medailista Kooperativa NBL.
Ondřej Šiška (BK ARMEX Děčín) – rozehrávač Válečníků číslo jedna, účastník letní univerziády, stříbrný medailista Kooperativa NBL.
Fotbal
Radek Porcal (FK Varnsdorf) – stálice a kapitán týmu. Poslední zápasy odchytal díky zranění se sebezapřením.
Kristián Zbrožek (FK Varnsdorf) – stálice v defenzivě, na podzim odehrál nejvíce minut z celého týmu.
Rychlostní kanoistika
Lenka Hrochová (TJ Kajak Děčín) – zkušená matadorka vybojovala 11. místo na ME, 7. místo pak získala na veteránském MS. Na republikovém šampionátu si dojela pro bronzovou medaili.
Karate
Adam Zdobinský (Sport Relax Děčín) – na ME JKA v Holandsku v kategorii kata tým muži získal zlato. Na MČR pak v kategorii bral stříbro. Na MS JKA v kategorii kata tým bral skvělé páté místo.
Jan Steklý (Karatedó Steklý) – první místo na MČR, šesté na na ME, šestnácté na MS.
Box
Martina Schmoranzová (BC Rohovník Armex Děčín) – jasně vyhrála republikový šampionát. Dokázala také vyhrávat zápasy na galavečerech.
Eva Lišková (BC Rohovník Armex Děčín) – ve váze 54 kg vybojovala na MČR mistrovský titul.
Veslování
Anna Žabová (VK Slavia Děčín) – vybojovala tři stříbrné medaile na seniorském MČR.
Krasobruslení
Michal Češka (SK KRASO Děčín) – děčínský odchovanec si letos vyjel účast na ZOH 2018. Na Nebelhorn Trophy v Oberstdorfu vybojoval s Courtney Mansour páté místo. Společně také vybojovali český mistrovský titul.
Hokej
Michal Oliverius (HC Děčín) – kapitán A mužstva, v současnosti vede klubové kanadské bodování a také bodování celé druhé ligy skupiny Západ.
Outdoor running
Tomáš Fúsek (TOM Mikulášovice) – V roce 2017 se stal Mezinárodním mistrem v turistickém závodě, na MČR v letním biatlonu vybojoval dva tituly Mistra ČR v Supersprintu a v závodě s hromadným startem. V celkovém hodnocení žebříčku Českého poháru obsadil 1. místo.
Zdeněk Plešinger (TOM Mikulášovice) – V roce 2017 se dostal mezi nejužší elitu mužů, v celkovém hodnocení Českého poháru mu patřilo 5. místo. Na Mistrovství ČR Supersprintu v turistickém závodě obsadil 3. místo. Byl členem mistrovské štafety a na prvním úseku dosáhl nejlepšího času.
Silový trojboj
Ivo Dittrich (MP Rumburk) – na Mistrovství České a Slovenské republiky v benchpressu ve váhové kategorii do 67,5 kg vybojoval zlato. První byl i na ME, třetí místo pak vybojoval na MS.
Daniel Pianka (OST Varnsdorf) – absolutně první bez rozdílu vah na mistrovství světa v mrtvém tahu. Absolutně třetí bez rozdílu vah na mistrovství Evropy v mrtvém tahu. Absolutně první bez rozdílu vah, věku a pohlaví na mistrovství ČR v mrtvém tahu.
Stolní tenis
Eva Nováková (SKST Děčín) – nejzkušenější hráčka prvoligového nováčka. Je tahounem i v probíhající sezóně.
Cyklistika/enduro
Milan Myšík (GT KUR Sport) – druhé místo na Mistrovství ČR, třetí místo v Central European Enduro (Středoevropská série). Druhý nejlepší Čech závodník ve Světové Enduro sérii. První místo v hromadném sjezdu Japan Downhill na závodě Marosana End Of The Season. Český reprezentant.

JEDNOTLIVCI MLÁDEŽ
Stolní tenis
Kristýna Kacálková (SKST Děčín) – věkem starší žákyně, přesto hraje v seniorském A týmu žen první ligu. V soutěžích jednotlivkyň se ji podařilo zvítězit na mezinárodním turnaji mládeže v Hluku na Moravě. Na bodovacích turnajích České republiky  obsazuje pravidelně přední příčky a medailové pozice. Těmito výkony se již dostala do širší reprezentace České republiky.
Rychlostní kanoistika
Adéla Házová (TJ Kajak Děčín) – dvakrát třetí místo EYOF, třetí místo na MEJ, druhé místo na závodech OH naděje, mistryně ČR
Kateřina Zárubová (TJ Kajak Děčín) – dvakrát třetí místo EYOF, druhé místo na OH naděje, mistryně ČR
Jindřich Florián (TJ Kajak Děčín) – mistr ČR ,vítěz všech závodů ČP benjamínků
Veslování
Tereza Kalousová (VK Slavia Děčín) – na juniorském MČR vybojovala čtvrté a páté místo
Outdoor running
Andrea Fúsková (TOM Mikulášovice) – získala bronz na Mistrovství České republiky v Supersprintu. Finišmenka bronzové štafety na MČR.
Ondřej Fúsek (TOM Mikulášovice) – vyhrál všechny krajské poháry i mistrovské závody. V soutěžích ČP vždy obsadil nepopulární čtvrtou příčku. Přesto se premiérově nominoval do reprezentace ČR a na mezinárodním mistrovství pak obsadil první místo.
Silový trojboj
Matěj Syrovátka (OST Varnsdorf) – absolutně druhý dorostenec bez rozdílu vah na mistrovství světa v silovém trojboji. První v kategorii na mistrovství Evropy v mrtvém tahu a v benchpresu, absolutně první v dorostu bez rozdílu vah na mistrovství ČR v silovém trojboji a v dřepu.
Vodní motorismus
Barbora Dudová (KVM Děčín) – podruhé oslavila titul na MČR, na MS v Maďarsku skončila osmá.
Kickbox
Alexandra Sotonová (Sport Relax Děčín) – na mezinárodním MČR brala první a druhé místo. Dále vyhrála na Prague Open, ovládla Kosa Cup a Czech Open.
Fotbal
Martin Růžička (FK Varnsdorf) – tahoun kategorie U 14 a U 15, dostal se do regionální akademie
Karate
Jakub Burián (Sport Relax Děčín) – celkově vyhrál hned šest turnajů, na MČR bral bronzovou medaili.
Adéla Steklá (Karatedó Steklý) – třetí místo na MČR.

KOLEKTIV DOSPĚLÝCH
BK ARMEX Děčín (basketbal) – v roce 2017 vybojovali Válečníci potřetí v řadě stříbrnou medaili v Kooperativa NBL. Dařilo se jim i v mezinárodní pohárové soutěži.
FK Varnsdorf (fotbal) – stabilní člen Fortuna národní ligy, aktuálně přezimuje na dvanácté místě
BC Rohovník ARMEX Děčín (box) – účastník extraligy, aktuálně vedoucí tým nejvyšší soutěže
HC Děčín (hokej) – v právě rozehrané sezóně Medvědi dlouho kralovali druholigové sezóně. Aktuálně se pohybují mezi druhým a třetím místě.
OST Varnsdorf (silový trojboj) – tento tým vybojoval přední pozice v absolutních pořadí bez rozdílu vah jak na národních mistrovství v trojboji, v mrtvém tahu nebo v benchpresu, tak i na světových soutěžích – mistrovství Evropy i mistrovství světa.
DDM Judo Děčín (judo) – Pavel Mahn a Otto Černohorský vybojovali svým provedením katy moderní sebeobrany zlaté medaile na Mistrovství ČR 2017 v judu.
SKST Děčín (stolní tenis) – ženský tým postoupil do první ligy, kde zatím bojuje o záchranu.
FBC DDM Děčín (florbal) – mužský tým v minulé sezóně vyhrál divizi, nezvládl však baráž. Aktuálně je opět divizním lídrem.
TOM Mikulášovice (outdoor running) – na MČR ve smíšených dvojicích obsadili závodníci první, druhé a čtvrté místo a dalších několik hodnotných výsledků. Na MČR štafet v každé z kategorií braly Mikulášovice medaili.
VSK Spartak Děčín (volejbal) – druholigové ženy mají velmi dobrou sezónu. Po sloučení s Rumburkem se pohybují v první polovině tabulky.

KOLEKTIV MLÁDEŽE
TJ Kajak Děčín (rychlostní kanoistika) – dorostenci a junioři vybojovali na MČR 14 medailí.
TJ Kajak Děčín (rychlostní kanoistika) – žáci a benjamínci vybojovali osm medailí na MČR.
BK ARMEX Děčín (basketbal) – starší minižáci U13 brali čtvrté místo na MČR na jaře 2017. Nyní jsou ve vedení ligy U 14 a mají téměř jistý postup do extraligy
FBC DDM Děčín (florbal) – starší žáci vyhráli svou soutěž a postoupili na MČR. Tam vybojovali páté místo.
FK Varnsdorf (fotbal) – kategorie U 12. Hráči skvěle zvládli přechod do ligových žáků, kde mají slušné výsledky.
VSK Spartak Děčín (volejbal) – juniorky v minulé sezóně vybojovaly první místo, ve skupině o postup do extraligy skončily na prvním nepostupovém místě.
VSK Spartak Děčín (volejbal) – žákyně vyhrály Český pohár nadějí a postoupily na MČR.
KVM Děčín (klub vodních motoristů) – pátým rokem se klub drží na přední příčce mezi kluby provozujícími vodní sport Formula Future. Jeho zástupci jsou pravidelně obsazováni do reprezentace České republiky na Mistrovství světa. Karatedó Steklý (karate) - první místo Česká národní liga karate JKA (nejvyšší soutěž v ČR)

TRENÉR MLÁDEŽE
Jan Kout (basketbal) – mladý trenér pracující jednak s nejmenšími děti ze školek a škol, ale také hlavní trenér minižáků U 12
Vlastimil Chod (fotbal) – s mladším dorostem vybojoval v ligové soutěži v těžké konkurenci dvě vítězství
Martin Luka (hokej) – trenér starších žáků, několik let vede kategorii starších žáků, s níž je vždy konkurence schopný i extraligovým týmům.
Jan Štěpánek (judo) – dlouholetý veleúspěšný trenér děčínského judistického žactva. Specializuje se na výchovu budoucích závodníků. Jeho rukama prošlo mnoho mladých judistů, kteří pravidelně vozí z republikových i mezinárodních turnajů cenné kovy.
Milan Veselý (Sport Relax Děčín) – zkušený trenér karate, ale i kickboxu. Jeho svěřenci vybojovali několik cenných kovů.
Jan Steklý (Karatedó Steklý) – v roce 2017 přivedl k titulu Mistra ČR řadu svých svěřenců. Jeho studenti získali cenná umístění na Mistrovství světa a Evropy. Věnuje se tréninku tělesně a mentálně postižených dětí a vytváří projekty pro podporu sportu všeobecně.
Oldřich Plíšek (stolní tenis – in memoriam) – mezi jeho asi nejznámější trenérské úspěchy určitě budou patřit začátky svého vnuka Tomáše Polanského, který dokázal získat tituly mistrů Evropy v kadetech a v současnosti je již v 18 letech reprezentantem ČR mužů. Oldřich Plíšek zemřel v roce 2017 po těžké nemoci ve věku 70 let.
P. Charvát, P. Rothmeier, T. Charvát (kanoistika) – všichni se podepsali pod úspěšnou kanoistickou mládež.
Zdeněk Žaba (veslování) – předseda klubu, který prakticky trénuje všechny mladé děčínské naděje.
Lenka Demuthová (volejbal) – v sezoně 2016/17 dovedla juniorky k prvním místu v základní skupině. Ve skupině o postup do extraligy skončily její svěřenkyně na prvním nepostupovém místě.
Jan Mareš, Petr Rouček (plavání) – úspěšně vedou plavecký klub v Děčíně. Jejich mladí svěřenci se výrazně prosazují na jednotlivých závodech.
Dagmar Lohniská (krasobruslení) – dlouholetá trenérka SK KRASO Děčín, její svěřenkyně se prosazují na regionálních závodech.

MASTERS (VETERÁNI)
Lenka Königová (judo) – světová jednička ve své kategorii potvrdila svoji dominanci, stala se mistryní ČR, Evropy i světa a zkompletovala tak v roce 2017 zlatý hattrick. Letos neprohrála ani jeden soutěžní zápas.
Tomáš Charvát (TJ Kajak Děčín) – mistr ČR na 5 kilometrů.
Tomáš Tonder (TJ Kajak Děčín) – mistr ČR na 200 metrů.
Jan Steklý (Karatedó Steklý) – první místo na MČR.
Pavlína Trojanová (outdoor running) – v celkovém hodnocení žebříčku 2017 obsadila druhou pozici. Na MČR jednotlivců obsadila třetí. místo, na mezinárodním mistrovství třetí místo, byla členkou stříbrné štafety žen, obsadila druhé místo ve smíšených dvojicích.
Květa Fúsková (outdoor running) – v celkovém hodnocení žebříčku 2017 obsadila první místo. Na MČR jednotlivců obsadila třetí místo, na mezinárodním mistrovství třetí místo, obsadila první místo ve smíšených dvojicích, byla členkou stříbrné štafety žen na MČR.

HANDICAPOVANÍ
Petr Kumstát (AVAZ Děčín) – mistr ČR a vítěz ČP v kuželkách lehce tělesně postižených
Petr Roháček (AVAZ Děčín) – výborný kuželkář a pravidelně druhý až třetí v celorepublikových turnajích v kuželkách v kategorii mužů chodících
Josef Štěcha (AVAZ Děčín) – výborný kuželkář a stále druhý v celorepublikových turnajích Avazu Děčín v kuželkách v kategorii mužů.

Autor: Jaroslav Zeman

5.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební klempíři 20 000 Kč

Stavební klempíři Klempíř. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky:, ŘP- sk B výhodou., Kontakt: telefonicky 412 335 486, popř. e-mailem: rumburk@morafis.cz. Pracoviště: Morafis-sever, spol. s r.o., Lipová, č.p. 1139, 408 01 Rumburk. Informace: Petr Čižmárik, +420 412 335 486.

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 20 000 Kč

Zámečníci strojů Zámečník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce:, U Sokolovny č.p. 98, Děčín XXXI-Křešice, 405 02 Děčín 2, Výroba posilovacích strojů CLASSIC GYM, Fitness vybavení., Nabízíme bonusy a odměny. , Kontakt: Vladislav Dudo, tel. 604 250 214, e-mail: dugeen@seznam.cz, osobní jednání na výše uvedené adrese.. Pracoviště: Dugeen, s.r.o. - 02 (děčín), U Sokolovny, č.p. 98, 405 02 Děčín 2. Informace: Vladislav Dudo, +420 604 250 214.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 85 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní Bezpečnostní pracovník/ice. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 85 kč, mzda max. 95 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: [i] VHODNÉ PRO OSOBY ZDRAVÉ I SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM , , Místo výkonu práce:, Uhelná č.p. 1896/2, Děčín IV-Podmokly, 405 02 Děčín 2, Nástup možný ihned. , , Náplň práce:, Přijmeme muže i ženy na pozici bezpečnostní pracovník/ce:, • Ochrana a ostraha majetku klienta, • Pochůzková činnost, • Kontrola bezpečnosti v rámci objektu, • Eliminace nepoctivých zákazníků, • Jednoduchá administrativa, • Komunikace s policií, , Požadavky:, • Chuť pracovat, • Trestní bezúhonnost, , Nabízíme:, • Finanční ohodnocení 85-95 Kč/hod., • Možnost týdenních výplat, • Možnost dlouhodobé brigádní spolupráce s možností přechodu na HPP, • Zázemí stabilní společnosti, • Kompletní uniformu a příspěvek na obuv, • Možnost profesního i platového růstu, • Zajímavý motivační program, • Zajistíme zkoušky profesní kvalifikace za zvýhodněnou cenu, • Možnost zajištění ubytovny, , Kontakt: Pelikánová Lenka, e-mail: prace@m2c.eu, tel. 800 111 112. Pracoviště: Mark2 corporation czech a.s. - 05, Uhelná, č.p. 1896, 405 02 Děčín 2. Informace: Lenka Pelikánová, +420 800 111 112.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 13 500 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař(ka) / pracovník(pracovnice) přípravy jídel v zařízízení rychlého občerstvení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: , Bistro (stánek rychlého občerstvení) u Grandu Děčín - prostory naproti Hlavnímu vlakovému nádraží v Podmoklech, , Požadujeme vyučení v oboru a praxi ve vietnamské kuchyni minimálně 1 rok. , , Nabízíme odměny a podnikové stravování., , Kontakt: Mai The Chinh, tel. 777 534 990, osobní jednání po domluvě u stánku rychlého občerstvení mezi 8-9 hod, než začne provozní doba.. Pracoviště: Mai the chinh - 02 (bistro u grandu děčín), 405 02 Děčín 2. Informace: Mai The Chinh, +420 777 536 990.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Basketbalisté Děčína (v bílém) na domácí palubovce převálcovali chomutovské Levhrty
29

OBRAZEM: Basketbalisté Děčína převálcovali chomutovské Levharty

Extraligoví sálovkáři mají za sebou poslední turnaj základní části a už na ně čeká jen finálové kolo, které se uskuteční druhou březnovou sobotu.

Základní část extraligy vyhrál celek FK Snopek

FOTBALOVÉ PERLIČKY Z REGIONŮ
20.7.2018

To je celý Kohák. Sebral pohár a označil se za atomovou bombu

Chrlil ze sebe vtípky na adresu ostatních, ale i na sebe – tohle prostě bavič Jakub Kohák umí. Také proto si ho vedení Středočeského krajského fotbalového svazu hýčká a zve ho na každou větší akci. Naposledy ve čtvrtek, s úsměvnou nabubřelostí, převzal Kohák pohár pro vítěze krajského přeboru – FK Posázavan Poříčí nad Sázavou.

19.7.2018

Kariéra se chýlí ke konci. Koubský pracuje na stavbě jako dělník

Domů do Česka se dostane párkrát za rok. Když chce navštívit rodiče nebo děti, musí požádat šéfa o dovolenou. Přesto si bývalý obránce Zlína Jiří Koubský nestěžuje. Na život ve Švýcarsku, kde s přestávkami působí už třináct let, si pětatřicetiletý fotbalista zvykl a návrat na Moravu zatím odkládá.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
dnes 08:29

Někdejší penaltový mág Poštulka: Na Hradec nedám dopustit

Má šest titulů se Spartou, zažil velké bitvy v evropských pohárech, připsal si sedm startů za reprezentační áčko a je členem Klubu ligových brankářů. Tomáš Poštulka nicméně řadí v bohaté fotbalové kariéře stejně vysoko i povedenou etapu v Hradci Králové.

dnes 05:28

Generální ředitel Fortuny David Vaněk: Máme zájem o férový fotbal

/ROZHOVOR/ Hraje fotbal, kouká na fotbal a pro zpestření si vsadí na fotbal. Aby ne: David Vaněk je generálním ředitelem Fortuny. Právě 43letý byznysmen stál za myšlenkou spojit jméno této společnosti s tuzemským sportem číslo 1.

FOTO: Varnsdorf přežil šance a veze cenný bod

Znojmo - Ačkoliv herně za domácím Znojmem zaostávali, přesto fotbalisté Varnsdorfu neodjeli domů s prázdnou. Svěřenci trenéra Davida Oulehly vybojovali remízu 1:1.

Mistři a účastníci 1. fotbalové ligy: Proklikejte si úspěchy všech týmů od 1912

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Jak se dařilo vašemu oblíbenému týmu v nejvyšší fotbalové lize? Kolik dal gólů, kolikrát zvítězil, jak se umístil na konci sezony? Přinášíme data od roku 1912 až do letoška.

Blíží se start divizních soutěží. Diváky tradičně potěší i dopolední zápasy

Po českých pažitech se v nejbližší době nezačnou prohánět pouze hráči první nebo druhé ligy. Zkraje srpna totiž startují i divizní fotbalové soutěže – je jich klasicky pět, představí se v nich celkem osmdesát mužstev a hrát se bude o pět vstupenek do České, respektive Moravskoslezské fotbalové ligy. První kola fanoušky přilákají už 4., respektive 11. srpna dopoledne.

Radim Truksa: Loňská sezona se nesmí opakovat

/ROZHOVOR/ Fotbalový trenér Radim Truksa připravuje FK Čáslav na další divizní sezonu. Sám by si ještě rád kopnul do balonu za Vrdy v I. B třídě, ale jak sám řekl, jen proti některým soupeřům.

Tabulka po 1.kole Z V R P S B
1. FC Slovan Liberec 1 1 0 0 1:0 3
2. AC Sparta Praha 1 1 0 0 2:0 3
3. FC Fastav Zlín 1 1 0 0 3:2 3
4. FC Viktoria Plzeň 1 1 0 0 3:1 3
5. 1. FK Příbram 1 0 1 0 1:1 1
6. FK Teplice 1 0 1 0 1:1 1
7. SK Sigma Olomouc 0 0 0 0 0:0 0
8. SK Slavia Praha 0 0 0 0 0:0 0
9. FC Baník Ostrava 0 0 0 0 0:0 0
10. FK Jablonec 0 0 0 0 0:0 0
11. 1. FC Slovácko 0 0 0 0 0:0 0
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT