Deník společně s ČUS, SPORT ACTION, s.r.o., městy děčínského regionu a čtenáři opět vybere nejlepší sportovce za rok 2018, kterým předá ocenění na slavnostním galavečeru v pátek 18. ledna od 18 hod. v Městském divadle Děčín.

O pořadí rozhodují sportovní novináři a funkcionáři společně se čtenáři Deníku. Hlas svým favoritům můžete posílat na originálním kuponu z novin na adresu Děčínského deníku (Husovo náměstí 69/14, 405 02 Děčín), nebo můžete kupon osobně donést do redakce. Hlasovací kupony najdete v tištěném vydání Děčínského deníku, první vyjde v úterý 4. prosince.

Pro usnadnění hlasování vám tradičně přinášíme nominace, které budeme v průběhu hlasování aktualizovat na webu www.decinskydenik.cz. V té se může objevit sportovec nebo trenér, který je registrován v oddíle spadajícím pod okres Děčín. Nominace slouží pro nápovědu, na kuponech se můžou objevit i jiní sportovci, trenéři a sportovní kluby. Hlasování končí v pátek 4. ledna 2019.

JEDNOTLIVCI DOSPĚLÍ

Basketbal

Tomáš Pomikálek – člen širšího kádru reprezentace mužů a opora BK ARMEX Děčín.

Lamb Autrey – po dvou letech přišel do kádru Válečníků americký hráč a hned se z něho v podzimní části KNBL stal nejužitečnější hráč.

Ondřej Šiška – jako hlavní rozehrávač BK ARMEX Děčín se dokázal prosadit i jako vynikající hráč 3 na 3, kde byl vyhlášen basketbalistou roku a v příštím roce by se mohl poprat o postup na olympijské hry.

Fotbal

Radek Porcal – na podzim jednoznačně velká opora Varnsdorfu. Vychytal devět nul, v této statistice vévodí druholigovým brankářům!

Pavlo Rudnytskyy – kapitán aktuálně čtvrtého týmu druhé ligy, který je základním kamenem pro trenéra Davida Oulehlu.

Kanoistika

Lenka Hrochová – zkušená závodnice vybojovala v rámci Evropského poháru v maratonu dvakrát čtvrté místo.

Silový trojboj

Daniel Pianka – první místo a světový rekord masters na MČR v silovém trojboji a dřepu. První místo, třetí místo absolutně a světový rekord na MČR v benchpressu a mrtvém tahu.

Cyklistika/enduro

Milan Myšík – stal se republikovým mistrem, třetí místo bral v Central European Enduro sérii, šestí místo na čtvrtém závodě seriálu Mistrovství Evropy ve Skotsku.

Triatlon

Lucie Dospělová – Na MČR ve své kategorii doběhla pátá, na ME byla druhá. Na MS pak skončila devátá ve své kategorii.

Cyklistika/biketrial

Tomáš Eibl – vybojoval bronz na mistrovství republiky, v rámci Českého poháru jednou vyhrál a dvakrát skončil třetí. Probojoval se na MS do Číny, kde skončil ve třetí desítce.

Motorismus

Aleš Kubík - v disciplíně RallyCross má letos na svém kontě několik úspěchů. V divizi D5 se stal mistrem republiky. Druhé místo vybojoval na Mezinárodním MČR divize STC + 2000. Čtvrtou příčku si pak vysloužil v Zoně střední Evropa divize STC + 2000. 

Karate 

Adam Zdobinský - v kata týmech se stal mistrem Evropy JKA, vyhrál také akademické MČR v Grapplingu, na MČR JKA pak bral čtvrté místo.

Box

Martina Schmoranzová – opět se stala českou mistryní. Z mezinárodních turnajů brala stříbro a bronz. Na ME skončila pátá, na MS získala deváté místo.

Florbal

Jan Fidler – V Národní lize vede děčínské klubové bodování, ve dvanácti zápasech nasbíral devatenáct bodů. Proti Wizards Praha dal pět branek a připsal si jednu asistenci.

Outdoor running

Tomáš Fúsek – v roce 2018 se sice potýkal se zraněním kolene, přesto sezonu dokončil. Připsal si bronz na MČR jednotlivců, bronz v celkovém řebříčku Českého poháru a bronz na Mezinárodním mistrovství v turistickém závodě.

Zdeněk Plešinger – v roce 2018 patřil mezi nejužší elitu mužů, v celkovém hodnocení Českého poháru mu patřilo 4. místo. Byl členem mistrovské štafety a celkově byl hodnocen jako druhý nejlepší závodník.

JEDNOTLIVCI MLÁDEŽ

Kickbox

Alexandra Sotonová – na Mistrovství světa v Itálii získala dvě zlata a jedno stříbro. Celkově vybojovala napříč kategoriemi pět republikových titulů. Má také řadu medailí z českých, ale i zahraničních turnajů.

Lyžování

Daniel Oskar Hozák – na MČR vybojoval zlato (běh na lyžích klasicky) a stříbro volný běh). Stal se celkovým vítězem Českého poháru.

Kanoistika

Kateřina Zárubová – juniorská mistryně Evropy K4 na 500 m, sedmé místo na MEJ K1 500 m, páté na MSJ K4 500m, třikrát čtvrtá na Závodě OH nadějí K 1 500 m + K 2 200 metrů, K 2 500 m, mistryně ČR.

Adéla Házová – sedmé místo na místo OH mládeže, dvakrát čtvrté místo na Závodě OH nadějí K 2 200 m, K2 500 m, mistryně ČR.

Silový trojboj

Matěj Syrovátka – letos dosáhl několika skvělých výsledků. Stal se mistrem světa GPC v Maďarsku, pak také mistrem světa WUAP na Slovensku. Získal také tituly mistra republiky, vše okořenil několika rekordy.

Outdoor running

Barbora Trojanová – v celkovém hodnocení Českého poháru obsadila 1. místo. Vyhrála rovněž MČR v jednotlivcích a na mezinárodním mistrovství získala stříbro.

Fotbal

Adam Hradiský – nejlepší střelec České ligy U 13 s 51 brankami (17/18), dostal se do výběru Ústeckého kraje, člen krajské reprezentace U14, hráč FK Varnsdorfu U 14 a U 15.

Hokej

Marie Nowáková – děčínská hokejista, která hraje za reprezentaci žen do 18 let.

Karate

Adéla Steklá – druhé místo na MČR.

Florbal

Lucie Zavadilová – probojovala se do krajského výběru (UK + LK) starších žákyň, kde získala bronz na celorepublikovém turnaji.

Judo

Matěj Ledvinka – na MČR v judu získal tento dorostenec třetí místo.

Vodní motorismus

Vojtěch Duda – Druhé a třetí místo na MS ve Spojených arabských emirátech. Mistr ČR.

KOLEKTIV DOSPĚLÝCH

BK ARMEX Děčín (basketbal) – Válečníci se v sezoně 2018 umístili na 5. místě v KNBL a na 4. místě v Českém poháru. Letos zatím děčínští basketbalisté dlouho okupovali druhé místo, v prosinci byli v top nejlepší trojce.

FK Varnsdorf (fotbal) – fotbalisté Varnsdorfu po poslední nepovedené sezóně zažili výborný podzim, po kterém přezimují na čtvrtém místě druholigové tabulky.

BC Rohovník Armex Děčín (box) – tradiční účastník extraligy, který opět bojuje o nejvyšší příčky.

OST Varnsdorf (silový trojboj) – tento tým vybojoval přední pozice v absolutních pořadí bez rozdílu vah jak na národních mistrovství v trojboji, v mrtvém tahu nebo v benchpresu, tak i na světových soutěžích – mistrovství Evropy i mistrovství světa.

TOM Mikulášovice (outdoor running) – v týmových soutěžích patří tento oddíl k absolutní špičce. Na MČR ve smíšených dvojicích obsadili závodníci 1., 2., 4., 5. místo. Na MČR štafet členové oddílu rovněž dominovali, a obě hlavní kategorie vyhráli. 

DDM SANEXCZ Děčín (florbal) – Predátoři postoupili do třetí nejvyšší soutěže, kde zatím ale bojují o záchranu.

HC Děčín (hokej) – tradiční účastník druhé ligy, který zatím neprožívá tak dobrou sezónu.

Judo DDM Děčín (judo) – Otto Černohorský a Pavel Mahn letos vybojovali stříbrné medaile v judu v kategorii Gohsin jitsu no kata. Oba jsou zároveň i trenéry.

KOLEKTIV MLÁDEŽE

TJ Kajak Děčín (kanoistika) – 34 medailí z ČR, šest závodníků je ve Sportovním centru mládeže, pět jich je v juniorské reprezentaci.

DDM SANEXCZ DĚČÍN (florbal) – druhé místo v 1.dorostenecké celostátní lize, postup na MČR.

BK ARMEX Děčín (basketbal) – tady můžete volit hned ze tří kategorií. U 10: Tým kluků hrajících basketbal za Válečníky a účastníci Streetball manie. Děčínské kolo vyhráli a postoupili na celostátní finále do Prahy, kde nakonec skončili na vynikajícím třetím místě. U 11 (na jaře 2018, nyní už U12): Tým U11 v loňském roce vyhrál krajskou soutěž a postoupil na Národní finále, kterého se účastnilo 12 nejlepších celků ČR. Tým Válečníků nakonec obsadil 5. místo, když odehrál opravdu skvělá utkání. V letošním roce nemá ve své soutěži konkurenci a klub se rozhodl pořádat Národní finále pro tuto kategorii. 

KVM Děčín (klub vodních motoristů) – pátým rokem se klub drží na přední příčce mezi kluby provozujícími vodní sport Formula Future. Jeho zástupci jsou pravidelně obsazováni do reprezentace České republiky na mistrovství světa.

FK Varnsdorf (fotbal) – kategorie U 15, kterou vede trenér Pavel Hradiský.

HC Děčín (hokej) – zde je potřeba vypíchnout dvě kategorie. Týmy starších žáků a mladšího dorostu udělaly největší progres.

DDM SANEXCZ Děčín (florbal) – hned čtyři hráči se probojovali do krajských výběrů starších žáků, další čtyři se dostali do dorostenecké kategorie. Přispěli tak k bronzu starších žáků a stříbru dorostu.

TRENÉR MLÁDEŽE

Robert Landa (basketbal) – jako asistent trenéra národního týmu dívek U16 se stal vicemistrem Evropy. V Děčíně působí jako šéftrenér mládeže.

Tomáš Fúsek (outdoor running) – jeho svěřenci se pravidelně zařazují do reprezentace a vozí medaile také z mezinárodních soutěží. V letošním roce získali jeho svěřenci 1. a 2. místo na MČR. Na mezinárodním mistrovství na Slovensku brali stříbro a bronz.

Jan Černoch (judo) – léta trénuje mladé judisty, kteří pod jejím vedením pravidelně vozí cenné kovy z krajských, republikových a mezinárodních soutěží.

Jan Steklý (karate) – v roce 2018 přivedl k titulu Mistra ČR řadu svých svěřenců. Jeho studenti získali cenná umístění na mistrovství světa a Evropy.

Jaroslav Jordák (fotbal) – na jaře se stal s mladší přípravkou FK Varnsdorf přeborníkem okresu, druhé místo získal na turnaji v Povrlech (ze 40 týmů). Na podzim je se starší přípravkou na špici krajského přeboru, vychovává řadu talentů.

Pavel Charvát + Tomáš Tonder (kanoistika) – jejich svěřenci získali 23 medailí z MČR.

TRENÉR DOSPĚLÝCH

Pavel Budínský (basketbal) – dovedl tým BK ARMEX Děčín znovu do špičky nejvyšší mužské soutěže. To prokazuje i letos, kdy se znovu pohybuje na nejvyšších místech KNBL.

David Oulehla (fotbal) – mladý trenér, který do Varnsdorfu přišel před touto sezónou, vytáhl na podzim skromný tým na čtvrté místo ve druhé lize.

Zdeněk Vážný (florbal) – trenér florbalových mužů. Během tří let postoupil z Predátory o dvě soutěže výš.

Jaroslav Hašek (hokej) – v rozběhlé sezóně se stal nečekaně trenérem HC Děčín. I přes problémy s kádrem dosahují Medvědi odpovídajících výsledků.

MASTERS (VETERÁNI)

Lenka Königová (judo) – superstar světového juda. Letos startovala na mistrovství republiky v Praze, ME v Glasgow a mistrovství světa v Cancúnu. Všechny tři turnaje vyhrála, a je tak úřadující mistryní světa, Evropy a České republiky.

Petr Kumstát (AVAZ Děčín) – mistr ČR a vítěz ČP v kuželkách lehce tělesně postižených.

Jan Steklý (karate) – první místo na MČR, je členem reprezentace České republiky. Získal také bronz na ME.

Tomáš Tonder (kanoistika) – republikový mistr na trati K1 200 metrů.

Tomáš Charvát (kanoistika) – republikový mistr na trati K1 5 kilometrů.

Miroslav Soukup (basketbal) – bývalý hráč BK ARMEX Děčín prokazuje i po ukončení profesionální kariéry své kvality a výraznou měrou dopomohl týmu Juniorka Děčín k vítězství v oblastním přeboru mužů za rok 2018.