Deník společně s ČUS, SPORT ACTION, s.r.o., městy děčínského regionu a čtenáři opět vybere nejlepší sportovce za rok 2016, kterým předá ocenění na slavnostním galavečeru v pátek 20. ledna od 18.00 v Městském divadle Děčín.

O pořadí rozhodují sportovní novináři a funkcionáři společně se čtenáři Deníku. Hlas svým favoritům můžete posílat na originálním kupónu z novin na adresu Děčínského deníku (Husovo náměstí 36/9, 405 02 Děčín), nebo můžete kupón osobně donést do redakce. Hlasovací kupóny najdete v tištěném vydání Děčínského deníku.

Pro usnadnění hlasování vám tradičně přinášíme nominace, které budeme v průběhu hlasování aktualizovat na webu www.decinskydenik.cz. V té se může objevit sportovec nebo trenér, který je registrován v oddíle spadajícím pod okres Děčín. Hlasování končí 16. ledna 2016!

JEDNOTLIVCI DOSPĚLÍ

Basketbal
Tomáš Vyoral (BK ARMEX Děčín) – rozehrávač, bojuje na hraně reprezentace, patří ke klíčovým hráčům. Obhájce prvenství v naší anketě za rok 2015.
Jakub Houška (BK ARMEX Děčín) – kapitán, srdcař, ale i pivot, který má na hřišti stále co nabídnout. Je znám svými mimosportovními aktivitami, věnuje se charitě.
Robert Landa (BK ARMEX Děčín) – na hřišti je to velký bojovník, odvede hromadu černé práce. Navíc je šéftrenérem mládeže a také vypomáhá jako asistent u mládežnické reprezentace.

Fotbal
Alexander Jakubov (FK Varnsdorf) – nejlepší střelec týmů (10 branek) a druhý nejlepší střelec Fortuna národní ligy po podzimní části.
Radek Porcal (FK Varnsdorf) – na jaře byl kapitánem a oporou Varnsdorfu. V podzimní části hostoval v prvoligovém Slovanu Liberec.

Rychlostní kanoistika
Lenka Hrochová (TJ Kajak Děčín) – vybojovala stříbrnou medaili na maratonském mistrovství Evropy, páté místo získala na světovém šampionátu, 16. místo získala ve Světovém poháru.

Karate
Adam Zdobinský (Sport Relax Děčín) – republikový mistr (JKA), dvakrát bronzový na ME (JKA, ESKA).
Jan Steklý (Karatedó Steklý) – druhé místo na MČR, první místo na Národním poháru ČR.

Box
Martina Schmoranzová (BC Rohovník Armex Děčín) – na ME v Sofii vybojovala bronzovou medaili.

Krasobruslení
Michal Češka (SK KRASO Děčín) – na ME vybojoval 13. místo, bronz vybojoval na mezinárodních závodech v Andoře. Na MS v Bostonu vybojoval 24. místo, 5. příčku si vyjel na Memoriálu Ondřeje Nepely v Bratislavě.

Hokej
Jaroslav Hašek (HC Děčín) – útočník, který má zkušenosti s extraligou i první ligou. Letos zatím vede klubové kanadské bodování.

Veslování
Anna Žabová (VK Slavia Děčín) – trojnásobná zlatá medailistka z MČR, účastnila se mistrovství světa i Evropy.

Outdoor running
Tomáš Fúsek (TOM Mikulášovice) – stal se mistrem ČR v turistickém závodě, na MČR v letním biatlonu získal bronz. V celkovém hodnocení ČP v Outdoor Runingu obsadil 3. příčku, v letním biatlonu pak 5. místo. V závěru sezony 2016 se stal navíc mezinárodním vicemistrem.
Michaela Kreibichová (TOM Mikulášovice) – v celkovém národním žebříčku obsadila 3. místo, stala se mistryní republiky v jednotlivcích i ve štafetách.

Silový trojboj
Daniel Pianka (OST Varnsdorf) – dvakrát se stal absolutním vicemistrem světa, vytvořil dva nové světové rekordy. Stal se také absolutním mistrem ČR v mrtvém tahu EQ a absolutním vicemistrem ČR v mrtvém tahu RAW.

JEDNOTLIVCI MLÁDEŽ

Basketbal
Matěj Anderle (BK ARMEX Děčín) – vybojoval 4. místo na MČR U 17 s týmem Litoměřic.

Fotbal
Miroslav Luňák (FK Varnsdorf) – kapitán U 19, probojoval se do kádru A týmu, kde si připsal dva druholigové starty.

Kateřina Zárubová (TJ Kajak Děčín) – šestinásobná mistryně ČR v singlu, deblu i čtyřkajaku, 5. a 7. místo vybojovala v závodě OH nadějí. Dále se probojovala do semifinále MEJ, dvakrát stříbrná a jednou bronzová na MR Piešťany, vítězka celkového hodnocení ČP.
Ivana Boháčová (TJ Kajak Děčín) – pětinásobná mistyně ČR v singlu, deblu i čtyřkajaku, 3. místo v žebříčku ČP, nominována do reprezentace ČR pro Závod OH nadějí a MR v Piešťanech, kde bohužel ze zdravotních důvodů nemohla startovat.

Karate
Adéla Steklá (Karatedó Steklý) – získala dvě stříbrné medaile na MČR, druhé místo získala i na Národním poháru.

Judo
Jakub John (SK Judo Děčín) – dorostenecký mistr republiky těžké váhy v judu pro rok 2016.

Andrea Fúsková (TOM Mikulášovice) – v závodech ČP se pravidelně řadila do první pětky, získala bronz na Mistrovství České republiky v jednotlivcích. Velkým úspěchem byl její finiš na posledním úseku v závodě štafet na MČR, ze třetího místa nakonec mikulášovická děvčata brala zlato.

Vodní motorismus
Jiří Brož (KVM Děčín) – v roce 2016 obhájil titul Mistr České republiky v kategorii M5 Formula Future.

Hokej
Anna Jiřina Pavlasová (HC Děčín) – hráčka mladších žáků, kteří hrají nejvyšší domácí soutěž v této kategorii, navíc členka reprezentace U 15, která je držitelkou bronzové medaile z rychlobruslení jednotlivců a stříbrné medaile ve stejné disciplíně ve štafetovém závodu družstev ze zimní olympiády mládeže.

KOLEKTIV DOSPĚLÝCH

BK ARMEX Děčín (basketbal) – v sezóně 2015/16 obhájili stříbrné medaile, druhé místo získali i v ČP. I letos se drží v první trojce Kooperativa NBL.
FK Varnsdorf (fotbal) – účastník Fortuna národní ligy, po podzimu jim patří 10. místo.
HC Děčín (hokej) – letos se hokejisté drží okolo pátého místa, cílem je play-off.
FBC DDM Děčín (florbal) – muži postoupili do divize, kde jako nováček bojují o špičku tabulky.
BC Rohovník Armex Děčín (box) – pravidelný účastník extraligy.
TOM Mikulášovice (out-door running) – v celkovém hodnocení celostátní týmové soutěže obsadily Mikulášovice třetí místo. S přispěním skvělých výkonů jednotlivých členů ve svých kategoriích se staly republikovými mistry v týmové soutěži. Sezonu pak završily opět českým mistrovským titulem ve štafetách.
OST Varnsdorf (silový trojboj) – parádní vystoupení na MS a také na MČR dorostenců v benchpressu. Sezónu oddíl zakončil triumfem na MČR v mrtvém tahu, kde obsadil absolutně první místo v konkurenci dalších českých oddílů.

KOLEKTIV MLÁDEŽE

VSK Spartak Děčín (volejbal) – bez vlastního zázemí letos juniorky naplno ovládly úvodní fázi první ligy a suverénně postoupily do nadstavby. Navíc vypomáhají i ženskému týmu.
TJ Kajak Děčín (rychlostní kanoistika) – družstvo žáků a dorostenců vybojovalo 22 medailí na MČR, devět závodníků bylo vybráno do Sportovního centra mládeže, tři závodníci jsou v juniorské reprezentaci.
KVM Děčín (vodní motorismus) – tým vyhrál MČR, hned čtyři závodníci mají republikový titul, tři závodníci se nominovali na MS v Lotyššku.
FBC DDM Děčín (florbal) – starší žáci postoupili na MČR. Z 220 týmů se tak probojovali do TOP 12.
FK Varnsdorf (fotbal) – tým U 19 na podzim v krajském přeboru neztratil ani bod.
HC Děčín (hokej) – mladší žáci C pod vedením trenéra Volrába drží stabilní výkony v nejvyšší soutěži dané kategorie. Ve vyrovnané tabulce za sebou nechává extraligová nebo prvoligová mužstva.
Karatedó Steklý (karate) – tým získal druhé místo na MČR a na Národní lize.
BK ARMEX Děčín (basketbal) – tým U 12 získal 2. místo na Festivalu minižáků v Ostravě).

TRENÉR MLÁDEŽE

Libor Macháček (fotbal) – vede tým U 19, na podzim s ním v KP neztratil ani bod.
Martin Luka (hokej) – někdejší hráč HC Děčín se již 15 let se věnuje trénování mládežnických celků v našem oddíle.
Robert Landa (basketbal) – šéftrenér mládeže BK Děčín, asistent trenéra reprezentace žen ME U16 a MS U17.
Pavel Mahn (judo) – dlouholetý veleúspěšný trenér děčínských judistických nadějí. Jeho rukama prošlo mnoho následných medailistů z republikových i mezinárodních soutěží.
Lenka Demuthová (volejbal) – úspěšně vede juniorky v první lize, úvodní fázi vyhrál Spartak naprosto dominantně.
Tomáš Charvát (rychlostní kanoistika) – trenér dorostu a juniorů, 12 medailí z MČR, 5 závodníků v SCM, 4 závodníci v juniorské reprezentaci ČR.
Jan Steklý (karate) – v roce 2016 jeho žákovský kádr vybojoval řadu zlatých medailí na Mistrovství ČR a stal se vicemistrem České národní ligy. Mládež trénuje už 22 let.

MASTERS (VETERÁNI)

Jan Steklý (karate) – v roce 2016 se stal republikovým mistrem.
Lenka Königová (judo) – nejlepší světová judistka své kategorie a úřadující mistryně světa a Evropy. Na ME v chorvatské Poreči brala zlato a ve Fort Lauderdale v USA taktéž. Zároveň je i mistryní ČR a mezinárodní mistryní Slovenska a Maďarska.
Tomáš Tonder (rychlostní kanoistika) – republikový mistr v kategorii K1 masters.

HANDICAPOVANÍ

Petr Kumstát (AVAZ Děčín) – Mistr ČR v kuželkách Českého svazu těles. postiž. sportovců (ČSTPS) v kat. lehce postižení, vítěz celého seriálu ČP v kuželkách ČSTPS v kategorii LP1.
Jaroslav Roháček (AVAZ Děčín) – výborný kuželkář a pravidelně třetí v celorepublikových turnajích Avazu Děčín v kuželkách.
Josef Štecha (AVAZ Děčín) – výborný kuželkář a stále druhý v celorepublikových turnajích Avazu Děčín v kuželkách v kategorii mužů.