Nymburk

Nejprve odjela početná mládežnická výprava do Nymburka na tradiční Nymburskou 500. Závod původně vypsaný jako regionální nalákal početnou konkurenci sportovců z celé ČR a tak se ve spoustě kategorií sešla konkurence téměř srovnatelná s pohárovými závody. Přesto do Děčína putuje celkem devět medailí a hned šest z nich má zlatý lesk. Především zásluhou výborných jízd Andrey Rothmaierové, Jakuba Kučery a Kačky Zárubové většina umístění na pódiu pro vítěze znamenala rovnou skok na stupínek nejvyšší.

Ústí n. L.

Druhý závod v Ústí n. L. měl již trochu lehčí konkurenci, a tak se počet medailí na děčínském kontě během celodenního programu plynule navyšoval až k závěrečnému součtu sedm zlatých, šest stříbrných a tři bronzové. O nejlepší výsledky se zasloužili Ondřej Kinter a Jakub Kučera mezi nejmladšími benjamínky, opět A. Rothmaierová a K. Zárubová v kategoriích děvčat a také dorostenci V. Kučera s B. Lisachenkem. I další výkony nejmladších nadějí I. Boháčové, J. Ludvíka, T. Procházky a V. Barcala okořeněné medailemi nebo pěknými finálovými umístěními zaslouží ocenění a jsou dobrým příslibem do dalších závodů.

Nastávající víkend míří stejná početný výprava na další regionální přebor do Chomutova a v polovině června bude následovat již 3. díl ČP v Račicích.