Akci chystají v kooperaci s jabloneckými lyžařskými kluby a Gymnáziem Dr. Randy. Na start se postaví nejen čeští reprezentanti, ale pořadatelé rádi přivítají zájemce z řad dětí, ale i dorostu či veteránů, kteří mohou startovat mimo kategorii elite.

Objemy v jednotlivých disciplínách triatlonu jsou přizpůsobeny věkovým kategoriím a umožňují start i široké sportovní veřejnosti. Příkladem mohou být loňští jablonečtí junioři – lyžaři, kteří bodovali v domácím šampionátu a v sestavě Zahula, Hušek a Titěra získali bronzové medaile jak na mistrovství Evropy, tak mistrovství světa. Stejná situace pro nominaci na tato mistrovství bude i letos, protože evropský šampionát se koná týden po jabloneckém závodě. V hlavních kategoriích pořadatelé věří v účast loňských vítězů českobudějovické Grabmüllerové a Doležala z Náchoda nebo libereckého reprezentanta Pavla Jindry, kterým by měli v boji o titul zdatně sekundovat i jablonečtí triatlonisté bratři Michal a Jan Franckeové.

Prezentace závodníků bude probíhat v sobotu 30. ledna od dvanácti hodin na lyžařském kolečku v Břízkách pro všechny kategorie, rozprava o průběhu závodu je určena na 13.40 hodin a první start žáků a žákyň ve čtrnáct hodin.

„Závodník absolvuje pokud možno bez přerušení běh, jízdu na horském kole i běh na lyžích. Práce v depu je součástí závodu. Při jízdě na kole je povinná přilba. Závod je pořádán pro závodníky všech kategorií od žáků až po veterány, a proto zveme širokou veřejnost,“ sdělil o systému jabloneckého náročného závodu jeho ředitel Petr Jandera.

Startovné je pro žákovské kategorie padesát korun, dorost a junioři zaplatí stovku, ostatní kategorie mají startovné tři sta korun.

„Všechny disciplíny budou probíhat přímo v lyžařském areálu v jabloneckých Břízkách na upravených tratích jak pro běh, tak i pro kolo, vše směrem k Jindřichovu. Běžky mezi lyžařským stadionem, střelnicí a vodárnou,“ dodal za Tri club Petr Jandera.

Autor: Ladislav Janata