Bílinská půlka

Velmi dobře si vedli úspěšní běžci děčínského ASK Jan Murín a Tomáš Škoda na prestižním mítinku Bílinská půlka. V nabitém dvaceti osmi členném poli plném ligových a extraligových borců obsadili Jan Murín 8. místo (1:57,27 min.) a Tomáš Škoda 10. místo (1:58,74 min.) Pro Tomáše, který se této trati letos nevěnuje to znamená vylepšení osobního rekordu.

Mladá Evropa

Na tradičním mezinárodním mítinku v Jablonci nad Nisou, který patřil závodníkům do devatenácti let, si výborně vedla Eliška Křížová z Varnsdorfu. K vítězství ve skoku vysokém za 155 cm, přidala třetí místo v rozběhu na 200 m časem 28,46 sec.

Děčínské víceboje

Letošní, již druhý ročník byl bohužel zarámován do období přívalových dešťů a velkých tragédií, které se odehrávaly nedaleko a tak asi jet na Děčínsko byla noční můra pro všechny sportovce. Krajského přeboru se dokonce nezúčastnil ani jeden závodník. „Naštěstí se zde ale sešla osmnácti členná parta ze Slavie Praha a ASK Liberec, která podobně jako loni (spolu s pořadateli) vytvořila skvělou atmosféru a nakonec se tedy závodilo,“ řekl jeden z organizátorů Zdeněk Hrnčíř. Počasí překvapivě závodníkům přálo a vítězství obhájil bývalý desetibojařský reprezentant Vít Zákoucký z Liberce, přestože neskočil vysoký základ 410cm v tyči. Druhý skončil Petr Šarapatka ze Slavie, který měl velkou zásluhu na pohodovém průběhu. Také v dalších disciplínách se prosazovali slávisti. V desetiboji dorostenců zvítězil s přehledem Matěj Chvála a v devítiboji starších žáků Adam Pecen i přesto, že podobně jako vítěz mužů neskočil základ v tyči.