Bylo však otázkou jak se tým herně vypořádá s početným odchodem starších a zkušených hráčů do kategorie mužů.

FBC DDM Děčín – FBC 98 Chomutov 3:7. Děčín vstoupil do zápasu výborně, střílel a byl nebezpečný, poté však dostal branku a jako by to s hráči zacloumalo. Najednou se aktivní hra vytratila a Děčín vytvářel chyby svým bojácným stylem hry. ,,Hlavní rozdíl v zápase mezi soupeři byla agresivita, bojovnost a proměňování šancí“, zdůraznil zklamaný trenér Štěpánek. Branky Děčína dali Pilek, Čižmar, Tiep.

FBC DDM Děčín – SK Bivoj Litvínov 6:4. Ve druhém zápase po důrazné domluvě v šatně naskočili děčínští junioři proti domácímu Litvínovu, který minulý ročník hrál nejvyšší juniorskou ligu. Hlavním pokynem bylo tento zápas zvládnout s lepším fyzickým nasazením než zápas předešlý. Jak si Děčín řekl tak také udělal, rychlým a nepříjemným přistupováním otravoval hru Litvínova a vyrážel do smrtících brejků, které úspěšně zakončoval. „Nejlepšími hráči Děčína byl bezesporu děčínský gólman Matuška (na snímku), který zlikvidoval spoustu šancí soupeře a kapitán Matza David, který zaznamenal hattrick,“ dodal tentokrát už spokojenější trenér Štěpánek. Branky Děčína: Matza 3, V. Čižmar, Astr, Tiep.

1. FBC DDM Děčín: Matuška, Jirků – Astr, Fidler, Ngo, Horáček, Tiep, V. Čižmar, Pilek, Macháček, Matza, Logaj, Neufus, Povelkin, Kubiš, Zimola.