Pro třetí místo si doběhl Ramil Profeld (4:11,5) a v celkovém hodnocení poháru se vyhoupl do čela s 267 body z pěti závodů. Čtvrtý byl Zdeněk Fikar z AC Ústí nad Labem (4:15,2) a až pátý skončil vítěz předchozích dvou závodů a pravděpodobně největší favorit na celkové pohárové vítězství triatlonista Miroslav Daňko (4:18,1).

Zatím je sice až čtvrtý v celkovém hodnocení s 225 body, ale na rozdíl od svých soupeřů má k dobru jeden závod, protože tyto body získal ve čtyřech závodech a hodnotí se celkově pět nejlepších umístění, takže jeho soupeřům o celkové vítězství už se budou přičítat pouze rozdíly při zlepšení, ale on zapíše celý zisk.

Na šestém místě do „vrchu“ byl zatím vedoucí v poháru Ondřej Míka z Lovosic (4:29,9) a stálo ho to pohárové vedení. Je druhý s 261 body z pěti závodů. Třetí v celkovém pořadí je zatím Petr Štěpán 246 bodů (5 závodů), ale je za ním Daňko a udržet pozici bude velmi náročné. Sedmým místem (4:32,0) se na páté pohárové (170 bodů/5 závodů) propracoval Marek Řízek Marathon Děčín a osmý skončil ředitel závodu Jaroslav Hauzírek (4:37,2), který pro zranění letos většinu závodů vynechával. Deváté místo získal Radan Pazderka Marathon Děčín (4:39,9) a v poháru si polepšil na šesté místo 159 bodů/4 závody, takže si také může ještě výrazně polepšit. Nutno zmínit více než čtyřicátou účast v Běhu do vrchu, zakladatele Bernarda Müllera, který stále ještě se dokázal vyhecovat a zaběhnout 7:34,6.

Oživením závodu byla také účast budějovické běžkyně Jany Melichové, která se celkovým 12. místem (5:01,8) neztratila ani mezi muži. V závodě dětí podal velmi dobrý výkon Matěj Bouza, který porazil mnohem starší soupeře a zvítězil na zkrácené trati 340 m časem 2:17 min.

Celkově startovalo 27 závodníků a závodnic a devět dětí. Závodilo se na dobře připravené trati, počasí bylo dobré, i když už trochu zima, organizace klapala a závod se celkově vyvedl.

Autor:Zdeněk Hrnčíř