Zkušený matador má ale za sebou neúspěšný závod Světového poháru ve francouzském Val Thorens. Kraus ani v jednom případě nepostoupil z kvalifikace, což znamenalo umístění ve čtvrté a následně páté desítce. „Těžko říci, co se mi nepovedlo. Bylo to hodně nabité a těsně naskládané za sebou. Nepředvedl jsem nijak oslnivé jízdy, ale nebylo to zase tak špatné. Byl jsem za skupinou lidí, která bojovala o postup. Ale já jsem se tam už neprocpal," přiznal Kraus.

Druhá kvalifikace byla ještě horší než ta první. „To jsem udělal daleko více chyb než 
v první jízdě. V té druhé kvalifikaci byla velmi špatná viditelnost, chybovat tedy nebylo těžké. Je také pravda, že na trať ve Val Thorens nemám vůbec dobré vzpomínky. Tak nějak jsem tušil, že to ve Francii nebude žádná paráda," konstatoval dvojnásobný otec.

Kraus tak před světovým šampionátem neabsolvoval vyjma dvou kvalifikačních závodů žádný ostrý start. A to není moc dobrá zpráva. „Rozhodně to není nic příjemného. Na druhou stranu jsem toho už zažil tolik, že bych se neměl nechat rozhodit. Do čtvrtka budeme trénovat ve Francii, třeba v úterý to byla paráda," pravil Kraus s úsměvem.

A konkrétní cíle na MS? Ty si mistr světa z let 2005 a 2007 nedává. „Teď nedokážu říci, jestli se cítím na třetí nebo páté místo. Hlavně bych chtěl předvést dobré jízdy a cítit, že jsem prodal všechno, co umím," dodal děčínský rodák a dvojnásobný vítěz celkového pořadí SP.