Do rekreačního areálu chaty Mír v Jílovém, který byl centrem této nové soutěže se sjelo takřka čtyřicet sportovních organizací z Česka, Německa a Slovenska. Zástupci Polska a Estonska svou účast v poslední chvíli odřekli pro nemoci svých sportovců.

První den byl na programu rychlostní závod. „Naši členové většinou organizačně zajišťovali závody a tak startovalo jen torzo,“ upřesnila hlavní duše jílovského klubu Luboš Přibyl. Z tohoto zbytku si pak na medailovou pozici dosáhla pouze Eva Vaňková v žákyních, když nestačila jen na vítěznou Slovenku Lauru Máriu Chovanovou. V hlavních veteránských kategoriích se tituly Mistrů Evropy rozdělili spravedlivě po dvou do jednotlivých států. Titul za rychlostní závod získali v kategorii W1 Anita Cruchten (GER), v kategorii W2 bývalá Mistryně světa v biatlonu Jana Vápeníková – Kulhavá (CZE), v kategorii M4 Josef Babka (SVK), v kategorii M3 Frank Anschütz (GER), v kategorii M2 Karol Hudeček (SVK) a v nejsilněji obsazené kategorii M1 Marian Valek (CZE). Slavnostní vyhlášení sobotních výsledků probíhalo přímo na závodišti za osvětlení loučemi a za zvuku státních hymen, po kterém násladoval pro všechny účastníky slavnostní banket.

Na druhýden připravili pořadatelé nejatraktivnější sportovní disciplínu, kterou je závod s hromadným startem. Z domácích závodníků si již druhou medaili připsala Eva Vaňková, když opět nastačila na slovenskou závodnici Chovanovou a tentokrát ani na Nikol Majcherovou z Manušic. Překvapivou stříbrnou medaili mezi dorostenci vybojoval domácí Tomáš Trpišovský za Thomasem Haslingerem z Německa.

Tituly Mistrů Evropy se podařilo ze sobotního závodu obhájit všem závodníkům s výjimkou kategorie M3, kdy si titul Mistra Evropy připsal karvinský Josef Wawrzyczek a odsunul sobotního vítěze Franka Anschütze na druhou pozici.

Po závěrečném předání cen jednotlivým medailistům bylo zkonstatováno, je jílovští organizátoři odstartovali novou tradici a tato soutěž se uskuteční i následujícím roce, kdy se pořadatelky nabídla slovenská Prodajná.

Pořadatelé tímto děkují všem svým partnerům a organizátorům za pomoc a spolupráci při organizaci této náročné soutěže a zejména provozovatelům rekreačního areálu chaty Mír manželům Horákovým, bez nichž by takovéto akce nebylo možno uspořádat.