Další běžeckým závodem této zvláštní sezóny byl Jarní kros na Kváďáku, který se běžel ve středu 14. dubna. „Přes všechny organizační opatření, individuálních startech a omezení jakýchkoliv kontaktů se na start závodu průběžně postavilo celkem 62 závodníků. Počasí ještě také nebylo úplně ideální, byla zima, ale sněžení, které je v těchto dnech překvapivě běžné se nakonec u nás nekonalo," uvedl Luboš Přibyl z pořádajícího oddílu KONKORDIA Děčín.

Závodníci a závodnice tak bojovali vzdáleně proti časům svých soupeřů, které si ihned po doběhu mohli porovnávat přes internetový výsledkový systém. Vzhledem k tomu, že situace již dovolovala mimookresní výjezdy, přijeli na domácí trať KONKORDIA Děčín v lesoparku Kvádrberk soupeřit i závodníci z jiných míst. „Nejrychlejším časem se pak prezentoval Lukáš Eliáš z BK Běkodo Teplice před děčínským Josefem Novotným z ASK Děčín a vítězem předchozího závodu Václavem Spilkou z Malé Veleně. Mezi ženami patřilo prvenství opět Veronice Hernychové z Jílového," prozradil Přibyl.

Další akcí KONKORDIA Děčín bude za měsíc Běh kolem ZOO, který je v plánu 12. května. „Závod je prozatím nastaven ve stejné režii, jako předchozí soutěže formou individuálního závodu v časovém okně. Pořadatelé z KONKORDIA Děčín se těší na všechny, kteří se zapojí i do této sportovní aktivity a zároveň jim děkují že budou dodržovat všechna nastavená bezpečnostní opatření. Dále upozorňují, že nejpopulárnější závod – Bludičkový běh po cyklostezce posunuli do podzimního termínu v listopadu," dodal Přibyl.