Horská časovka na Jedlovou horu letos opět proběhla za mlhavého počasí, na trati bylo velmi mokro po dlouhém dešti,
a tak byla už tak náročná trasa časovky ještě náročnější. Trasu dlouhou 3,2 km s brutálním stoupáním na posledním kilometru nejlépe zvládl Jan Strož. Svým výkonem výrazně vylepšil dosavadní maximum.

Již tradičně bylo na trati také velmi hodně diváků, kteří hnali závodníky do stoupání
o maximálním sklonu až 23%. Start závodu byl u hotelu Slovan v Jiřetíně pod Jedlovou.  První z adeptů na vynikající čas vyjel do svého závodu jako favorit kategorie Starší žáci + kadeti Petr Vokoun
z KL Sport Děčín. Jeho výborný čas 12:45 ovšem na vítězství tentokrát nestačil. To si pro sebe v kategorii vyjel další talent Michal Švorc (Big Shock Team), který Vokouna porazil o pouhé dvě vteřiny. Suverén kategorie Veteráni III Vladimír Paudera (Ski Paudera) vyrazil na svou trať ve snaze obhájit loňské vítězství, a také prodloužit svou neuvěřitelnou sérii sedmnácti vítězství na Pekle Severu v řadě. Tentokrát se ovšem musel sklonit před Josefem Nestlerem (KL Sport Most), který časovku zvládl ve fantastickém čase 11:49, Pauderu tak porazil o více než minutu.

Velmi těsný souboj proběhl také v kategorii Veteráni II, kde Václav Šafránek (Kolokrám.cz) porazil Jiřího Švorce (Big Shock Team) jen o čtyři vteřiny. Nejlepší časy se očekávaly v kategoriích Veteráni I a Junioři + muži. Ve Veteránech I potvrdil velkou formu Jan Novota z týmu Bicykl Kříž Team osobním rekordem na Jedlové 11:33, druhého Herberta Schwarze za sebou nechal o 40 vteřin. Mezi Juniory + muži se očekával souboj rekordmana tratě Jana Matouška (Eleven team Příchovice) a Jana Strože (CS IVAR Author). Do role černého koně závodu byl pasován Vojtěch Ludvík z Schrödingercycling team a z výsledků bylo vidět, že očekávání nebyla přehnaná. Se třetím místem v této kategorii se musel smířit Jan Matoušek (čas 11:31), druhé místo bral Vojtěch Ludvík (čas 11:22).

Jasným vítězem a současně novým rekordmanem trati se stal Jan Strož. Jeho čas 10:28 je vylepšením dosavadního maxima o 23 vteřin! „Byla pro mě velká výzva zkusit překonat rekord trati, na který jsem si už dlouho brousil zuby. Trochu mi vadilo to chladno před startem, ale to bylo pro všechny stejné," řekl Strož v cíli závodu. „Musím ještě zmínit, že to byl super závod, na který se budu vždycky rád vracet," dodal vítěz a nový rekordman závodu Horské MTB Časovky na Jedlovou horu.

Po dojezdu posledního závodníka proběhly na vrcholu Jedlové okruhové závody kategorií Naděje I a II. První závod vypsaný na jeden okruh vyhrál Kryštof Patka (Lasvitbikers), druhý byl Denis Křemen (SWSL Lučany). Mezi nadějemi II se závodilo na tři krátké okruhy. Nejrychlejší byl Ondřej Čermák z Dukly Liberec, těsně druhý byl Lukáš Bělka (Magicveterans). Po té proběhl blok vyhlášení nejlepších závodníků dne. Na vrcholu Jedlové pak proběhlo také celkové vyhlášení nejlepších závodníků všech kategorií a losovala se věrnostní soutěž. Cyklistická sezóna je ve svém finiši, ale oddíl cyklistiky Česká Kamenice – pořadatelé seriálu Peklo Severu
– chystají další akce. Proto můžete vše sledovat na www.pekloseveru.cz nebo na stránkách Facebooku – www.facebook.com/PekloSeveru. Organizátoři všem děkují za přízeň a těší se na další společná setkání.