V sobotu 19. června 2010 se uskutečnilo již 9. setkání a zúčastnilo se ho 87 členů, z nichž někteří vážili skutečně cestu skoro přes půlku Čech (Praha, Plzeň, Liberec, Jablonec, Ústí n. L. apod.). Mnozí se zde objevili poprvé.

„Škoda, že se někteří tradiční účastníci museli ze zdravotních důvodů omluvit. Přesto nová rekordní účast nás velice potěšila,“ řekl za pořadatele Libor Sklenář.

Při dobrém moku a specialitách z udírny se vzpomínalo na dávná i nedávná léta. K dispozici bylo mnoho starých fotografií, tabla a také řádně vedená kronika tohoto spolku. K tanci i poslechu hrála skupina Rytma a všichni si mohli zkusit kopnout penaltu na brankářské legendy F. Erlebacha nebo K. Nováka. „Ti mladší borci většinou proměnili, těm starším už to tak nekopalo,“ naznačil úspěšnost Sklenář.

Poté následovalo tradiční společné fotografování do kronik. Historickým vrcholem bylo, že pak všichni shlédli společně mistrovské utkání divize, ve kterém domácí SK Stap Tratec zdolal jistého postupujícího do ČFL celek Chomutova a potvrdil tak svou historickou záchranu ve jmenované soutěži.

Tento zápas se všem moc líbil a všichni se již těší na další setkání za rok opět ve Vilémově, kdy budou moci shlédnout opět zápas v divizi. Poté následovaly mohutné oslavy záchrany vilémovských hráčů v divizi a i tato show se bývalým funkcionářům a fotbalistům velice líbila, i když zde již zůstali většinou jen ti místní nebo z blízkého okolí.

Nejstarším účastníkem setkání byl Jiří Gottwald, bývalý sekretář Vilémova, kterému je již 87 let a přijel až z Ústí nad Labem. Stejně starým byl i dolnopoustevenský Miloš Pojer. Dík patří funkcionářům SK Stap Tratec Vilémov a hlavně pak také B. Štrombachovi, M. Kořínkovi a K. Boučkovi, P. Horákovi a L. Sklenářovi za zorganizování celé této akce, která dle slov účastníků nemá široko daleko obdoby.

Účastníci také ocenili prostředí a hlavně i výrazné změny, které se za poslední rok na tomto stadionu opět podařilo vybudovat.