Ve finálové sérii play off měly za soupeřky hráčky SK Dobré, které se umístily v základní části před Děčín a tak měly v prvním a případném třetím, rozhodujícím utkání výhodu domácího prostředí. Děčínským ženám to ale vůbec nevadilo, vyhrály jak první utkání venku (5:2), tak i druhé na vlastních stolech a postoupily do extraligy.

SKST Děčín – SK Dobré

5:3

Děčínské družstvo nastoupilo do druhého utkání ve složení Z. Dyškantová, Rambousková, Meidlová a J. Dyškantová a družstvo SK Dobré přijelo ve složení Macurová, Šlehobrová, Rozínková a Hlávková.

Utkání v zaplněné hale zahájily Meidlová proti Šlehobrové, Meidlová zvítězila 3:1 a Z. Dyškantová proti Rozínkové zvítězila 3:0. Stav utkání byl tedy 2:0 pro Děčín. S tím se však nechtěly vyrovnat hráčky SK Dobré a zásluhou vítězství Macurové nad Rambouskovou 3:1 snížily na 2:1. Ke svému druhému utkání pak nastoupila Z. Dyškantová proti Šlehobrové a zrodilo se překvapení, neboť Dyškantová prohrála 3:1 a tím hostující hráčky srovnaly na 2:2.

Vítězstvími povzbuzené hráčky Dobrého se dokonce ujaly v utkání 3:2 vedení a to když jejich jednička Macurová porazila Meidlovou 3:1. Děčanky se však třemi vítězstvími soupeřek v řadě nenechaly zaskočit a zásluhou Rambouskové, která porazila Rozínkovou 3:1 srovnaly na 3:3. V posledním kole dvouher se vše soustředilo na utkání jedniček obou družstev a to Z. Dyškantové a Macurové.

Do utkání vkročila lépe domácí hráčka a vyhrála první set 11:9, ale následující dva stejným poměrem prohrála. Ve čtvrtém setu pak Dyškantová ještě prohrávala 6:3, ale podařilo se jí ho riskantní hrou vyhrát 11:8 a srovnat na 2:2. V pátém setu se pak rychle domácí hráčka ujala vedení o tři míčky a toto vedení si udržela až do konce a set vyhrála 11:7 a utkání 3:2. Stav byl tak 4:3 pro Děčín a ke kýženému postupu bylo třeba uhrát jen jediný bod. Tento pátý bod nakonec uhrála Rambousková, která porazila Šlehobrovou 3:1, stav 5:3 a Děčín mohl slavit postup do extraligy.

Body: Z. Dyškantová a Rambousková 2, Meidlová 1 – Macurová 2, Šlehobrová 1, Rozínková 0.