Po dvanácti letech závodění v bikrosu (BMX) přesedlal na fourcross. Hlavním důvodem bylo, že vedení české bikrosové komise nedělá věci tak, jak by mělo, a tudíž českému bikrosu totálně ujel vlak v porovnání s ostatními státy.

,,Těžko říct, čím to je, ale prostě situace v českém bikrosu je poslední tři roky na velmi špatné úrovni. Vedení, trenéři a další lidé, co v tom mají prsty, si tam hrají svoji hru a vůbec si neuvědomují, že to, co dělají, je špatně a vůbec jim nevadí, že spousta nadějných mladých bikrosařů, přechází na fourcross. A když už se někdo najde, kdo to chce změnit, tak přes vedení Českého svazu cyklistiky není možné se tam dostat,” popisuje stručně Myšík dění v českém BMX.

Dalším důvodem bylo určitě to, že o fourcross se zajímají více sponzoři, je to daleko atraktivnější a má to v sobě více adrenalinu a hlavně, že Česko má za poslední dva roky dva mistry světa (Slavík, Prokop).

Do sezóny vešel jako neznámý, byť věkem ještě junior, tak závodil už v mužské kategorii. Hned v prvních závodech se mu podařilo zajet pěkné výsledky. Na prvním závodě evropského poháru v Belgii skončil pátý, což bylo velké překvapení, které ho, jak sám říká ,,nakoplo”. ,,Hned můj druhý závod byl evropský pohár, tam jsem zajel pátý a to byl takový hlavní odrazový můstek pro další závody,” vzpomíná Myšík.

I v dalších závodech se Myšíkovi dařilo. Největší formu si benešovský závodník nachystal do Anglie na přelomu května a června. Den po svých osmnáctých narozeninách odjel spolu s dalšími dvěma závodníky do Anglie, konkrétně do Walesu, kde se konal třetí závod evropského poháru. Ve velmi nepříjemných podmínkách zajel Myšík životní výsledek, a to druhé místo! ,,Rád závodím na bahně, ale na této náročné trati to bylo opravdu něco. Do toho velký vítr, silný déšť, mlha a zima, prostě klasické anglické počasí,” vzpomínal Myšík.

Poté se Myšík a další závodníci přesunuli na sever o 800 km výš, a to do skotského bikového centra Fort William, kde se konal druhý závod SP. Pro Myšíka to byla premiéra ve světové elitě a byla to velmi povedená premiéra. Myšík skončil po krásných manévrech na 10. místě, což bylo vynikající.

Týden na to hned pokračoval Světový pohár v Rakousku. Tam ale hned v šestnáctifinále potkal Myšíka pád, který v konečném hodnocení rozhodl o tom, že díky tomuto pádu se mladý Myšík nepodíval na mistrovství světa, což bylo obrovské zklamání. Dva dny po tomto neúspěchu Myšík na stejné trati prožil nejhorší chvíle letošní sezóny. Při tréninku na evropský pohár, který se jel na stejné trati o týden později, ho potkal hrůzostrašný pád, po kterém byl Myšík v bezvědomí a se silným otřesem mozku musel zůstat pár dní v rakouské nemocnici na kapačkách. ,,Vůbec nevím, co se tam přesně stalo, zkoušel sem s Kamilem Tatarkovičem, nějaké nové prvky, abych si aspoň spravil chuť na evropském poháru a bohužel výsledek byl takový, jaký byl, ale to k tomuto sportu prostě patří,” říká teď už zdravý Myšík.

V červenci Myšík vyhrál titul mistra ČR v juniorské kategorii. Zbytek sezóny už ale nebyl tak dobrý. Na Světovém poháru v Itálii ho potkal pád v osmifinále a na posledním závodě evropského poháru v Peci pod Sněžkou skončil desátý, což bylo zklamání, jelikož semifinále bylo opravdu na dosah.

Nakonec v celkovém hodnocení evropského poháru skončil Myšík mezi muži na skvělém 6. místě - a to i přes to, že kvůli pádu a zranění musel vynechat závod v Rakousku. Poté se podařilo získat titul mistra ČR v juniorech, který byl náročný hlavně na psychiku. Co se týče SP, tak premiéra to byla skvělá, pak přišel pád v Rakousku hned v první jízdě a v Itálii další pád ve druhé jízdě. Celkově ve Světovém poháru skončil Myšík 20., což je poměrně dobré na to, že dojel jen jeden závod a startoval na třech závodech z pěti a z toho na dvou ho potkal pád.

,,Sezóna byla povedená, hlavně ten začátek byl super, pak po tom pádu, jakoby na mě spadla psychická deka a po tom strašném zklamání, že jsem se nenominoval na MS, jsem chtěl se vším seknout. Nakonec jsem tu sezónu nějak dojezdil, ale spíš už jen pro radost a hlavně jsem chtěl vyhrát ten titul, což se povedlo, takže sezónu můžu hodnotit kladně. Do příští sezóny už vím, co od toho čekat a chci mířit výsledkově ještě o krok, nejlépe o dva výš, ale uvidíme co bude, hlavně aby nebylo nějaké zranění, které by mě vyřadilo ze hry,” řekl po sezóně Myšík.

Po sezóně Myšík začal léčit zraněnou lopatku a rameno. ,,Léčení se zřejmě protáhne, jelikož až na konci listopadu zjistili doktoři, že mi tam u lopatky a ramene nefungují nějaké nervy a tři svaly, což je pro mě špatná zpráva, protože nemůžu v zimní přípravě do posilovny. Nicméně už jsem zahájil konečně zimní přípravu a věřím, že vše pojede podle plánu, byť bez posilovny to bude mnohem těžší. Snad se to rameno dá co nejdřív do pořádku,”podotkl o svém zranění Myšík.

V příští sezóně Myšíka čekají závody Evropského poháru, chtěl by objet kompletní Světový pohár a největší formu bude směřovat k mistrovství Evropy a světa, kde by se chtěl pokusit o co nejlepší výsledek.