Děčínská závodní stáj se zaměřuje na tři cyklistické disciplíny. Tou hlavní je enduro, ve kterém jezdí benešovský závodník Milan Myšík a Ondřej Fiala.

Nejvíce cyklistů se ukazuje ve sjezdech, kde je jedničkou v týmu Hynek Strouha. Český pohár v dualu objíždí Martin Picek, který naopak vyniká v té disciplíně, kde je hodně skoků a zatáček.

Průběžný bronz

Nabitý program má dvaadvacetiletý Milan Myšík, který je hlavním želízkem v ohni v disciplíně enduro. Po řadě nepříjemných zranění si letošní rok mladý závodník vynahrazuje. Průběžně mu patří třetí místo.

,,Seriál je v polovině, cíl byl do trojky, zatím to vypadá dobře, ale budu muset hodně bojovat v podzimní části sezóny," nechal se slyšet Myšík, který dojel v Koutech nad Desnou čtvrtý.

Dařilo se mu i na dalších klání české série. Dvě třetí místa bral na Ještědu a na Zadově. Bohužel, vrchol v podobě mistrovství Evropy benešovskému závodníkovi nevyšel.

,,Bylo to naprosto šílené, čtyři hodiny v bahenní koupeli. Nevyšlo mi to už od první rychlostní zkoušky, celkem jsem spadl asi šestkrát, což bylo prostě moc," popsal útrapy způsobené počasím Myšík. V Rakousku bral až 36. místo.

Další start u našich jižních sousedů přidal Milan Myšík při závodě European Enduro Series v rakouském Söldenu. Tratě benešovskému rychlíkovi seděly a pokoušel se atakovat první desítku v pořadí.

,,Jelo se mi skvěle, cítil jsem velkou šanci na hezký výsledek, jenže v předposlední rychlostní zkoušce jsem to v technické pasáži přepálil s rychlostí a kolo se stalo neovladatelným a já se kutálel jak hadrový panák," popisoval závodník GT KUR sport týmu.

Druhý enduro závodník Ondřej Fiala si letos vybírá opravdu smolnou sezónu. Na úvodním podniku České Enduro Série ho den před závodem skolily vysoké horečky, na druhém závodě na Ještědu spadl těsně před koncem. Nedařilo se mu ani na Zadově, kde si pro změnu přivodil zranění již v tréninku.

Růžovák zabodoval

Ve sjezdu horských kol se odjely dva závody Českého poháru. Ve Špindlerově Mlýně, kde se konal úvodní závod, se Tomáš Brožík umístil na osmnáctém místě a Hynek Strouha alias Růžovák pronikl na konec první desítky. ,,Trať nebyla špatná, až na kluzké dřevo, kde pletivo bylo a nebylo. Od půlky se spíš bojovalo, protože kolo ovládalo jezdce více než jezdec kolo," popisoval Strouha. Na závod jsem se snažil soustředit, vyvarovat se chyb a zbytečně se nezasekávat. Nějak mi to šlo, až na pár chybek ve spodní části. I tak jsem spokojený," prohlásil po náročném sjezdu Růžovák.

Další podnik Českého poháru hostily Kouty nad Desnou. Pohárová trať byla skvěle připravena. Opět ale zasáhlo deštivé počasí a všichni účastníci se měli co ohánět. Kryštof Jetmar udělal několik chyb a stačilo to na sedmnácté místo. Lukáš Huml spadl a ve finálové jízdě mu to stačilo na celkové dvaadvacáté místo.

Rozlučka s tradičním sjezdařským podnikem se konala v Jiřetíně pod Jedlovou. Po deseti letech prestižní seriál skončil. Na startu se objevilo přes sto padesát závodníků, kteří se postarali o vzrušení i zábavu a dodali akci potřebné grády. V barvách GT KUR sport týmu se z trojice dařilo nejlépe Strouhovi, který našel jen jednoho přemožitele, sedmý dojel Jetmar a na dvanáctém místě Huml.