Po dvou letech se vrací mužské áčko děčínského oddílu stolního tenisu SKST do třetí ligy. Rozhodlo o tom domácí utkání s největším divizním rivalem o postupové místo KST Jirkov.

Ženské divizní céčko stejného oddílu si pak v posledním utkání díky lepšímu poměru setů zajistilo účast v kvalifikaci o druhou ligu.

Divize mužů

SKST Děčín – Baník Meziboří 9:9. Domácí oddíl šetřil všechny možné síly na nadcházející, veledůležitý duel s KST Jirkov a tak v tomto utkání postavil hodně pozměněnou sestavu. průměrné utkání tak nakonec skončilo zaslouženou remízou. Za Děčín: M.Babička a Ploštica po 3, P. Meidl 2, Vítám vás 1.

SKST Děčín – KST Jirkov 10:1. Na klíčové utkání celé sezony se domácí velice soustředili a jak se později ukázalo velmi dobře připravili. před tímto vrcholem sezony se přátelsky střetli s velmi silnými týmy Liberce a Elizzy Praha ve kterých získali potřebné zkušenosti. A právě ty jim v uplynulých dvou letech v boji o třetí ligu vždy citelně chyběly. Velice potěšující je fakt, že děčínský celek v současné době disponuje jen a jen svými odchovanci s věkovým průměrem dvacet let, které dal dohromady Jiří Tauš. V utkání s Jirkovem na svého soupeře děčínský celek doslova vlétl jako uragán a od prvních míčků si vytvořil znatelnou převahu. Hosté se vzpamatovali až za stavu 5:0, kdy udělali čestný úspěch, pak už ale zase kralovali domácí hráči. nevídaná základna děčínského klubu se opět po několika letech začíná projevovat. Body Děčína: Polanský 3,5, Rambousek 2,5, Tauš 2, Matušek 1,5, Matas 0,5.

Divize žen

SKST Děčín C – SKP ústí n. L. 5:5. Domácí tým hrál v neúplné sestavě přesto vedl 3:0 a ještě 5:3. Závěr ale patřil hostující mu celku. Do kvalifikace o II. ligu ale postupuje díky lepšímu poměru setů přece jen děčínské céčko. Body Děčína: Klihavcová a p. Schneiderová po 2,5, Hlavacká 0.

OLDŘICH PLÍŠEK
PETR BLÁHA