„Na turnaji jsme potkali kromě našeho známého Sokola Pražského i tři týmy z Polska Wroclaw, Zielona Góra, Zgorzelec. Jeden z Německa Merlins Crailsheim). Odehráli jsme tedy pět utkání, kde ten nejvyrovnanější byl s domácím celkem WKK Wroclaw,“ uvedl Jakub Houška, kouč děčínských nadějí.

S tímto týmem svedli Válečníci opravdovou bitvu o každý koš.

„Trápil nás především doskok. Není se úplně čemu divit, protože náš tým je trochu menší, než ty ostatní, ale za to je zase šikovný. Kluky nakonec stála vítězství asi druhá čtvrtina, kde měli moc faulů a Wroclaw proměňovala trestné hody, ale možná také koncovka, kde jsme nedokázali doskočit pár jednoduchých míčů,“ konstatoval Houška.

„Vítězství jako takové by určitě bylo hezké, už jen kvůli zážitku, který by mohli kluci prožít, ale prohra jim přinese spoustu zkušeností a zamyšlení se nad situacemi, které v tom zápase prožili. Uvědomí si, kde nás tlačila bota a ví, že je za pár týdnů čeká odveta a třeba předvedou ještě lepší výkon a dočkají se i té vytoužené radosti,“ pokračoval s úsměvem.

Ostatní zápasy proti zvučným soupeřům Děčín jasně vyhrál, ale i přesto bylo skvělé, proti jakým známým celkům si mohli děčínští kluci zahrát. Celkově to pro ně musí být opravdu velký zážitek, který je dokáže posunout dál a který jim dodá tu správnou energii do dalších tréninků

„Celý turnaj se odehrál v úžasném prostředí WKK SPORT CENTRA, které slouží čistě basketbalu. Velký komplex s hotelem, sportovní halou, restaurací. Tohle jim můžeme u nás opravdu hodně závidět. V neposlední řadě se musí poděkovat rodičům, kteří přímo na místě vytvořili skvělou atmosféru, ale i našim partnerům včele s městem Děčín, které kluky podpořilo přímo na tuto akci. Moc děkujeme,“ dodal Jakub Houška.