Děčínský celek, vítěz posledního ročníku, vstoupil do soutěže s ambicemi obhájit loňský triumf a vstup do soutěže se děčínským hráčům vydařil. Tedy až na poslední utkání, kdy unavené a oslabené děčínské družstvo podlehlo celku Olomouce. I přes toto zaváhání se dostalo do čela tabulky, protože v ostatních zápasech zvítězilo. Důležitý byl hlavně skalp domácího celku, které je na druhém místě horším skóre.

V dalším turnaji se mladí děčínští pólisté představí v domácím bazénu 3. – 4. října, kde se poprvé představí další z favoritů KPS Opava.

Výsledky SK Děčín

SK Děčín – Kometa Brno 17:0 (4:0, 6:0, 4:0, 3:0). Děčínští hráči se prosazovali především z rychlých brejků zakončovaných přesnou střelbou. V polovině utkání již vedli o deset branek. V druhé půli dostala příležitost i lavička, která pokračovala ve vítězném tažení. Střelci Děčína: Kučera 6, Gáblík 3, Dobrovolný a Holfeld po 2, Fridrich a Moravčík po 1.

SKS Praha – SK Děčín 4:10 (1:2, 1:2, 1:2, 1:4). Vyrovnaný a těžký zápas zvládli Děčané na výbornou, trpělivou hrou ze zajištěné obrany a rychlými brejky získali potřebný náskok a klid, bohužel v polovině utkání se Behina nechal vyprovokovat k pěstnímu souboji, který domácí rozhodčí ocenili vyloučením do konce utkání s náhradníkem a stopem na tři další utkání. Tento hráč pak chyběl v dalších zápasech. Družstvo podržel brankář Málek, který kryl několik těžkých střel při umělém osvětlení. Branky: Kučera 4, Holfeld a Viktora 2, Behina a Gáblík po 1.

SK Děčín – KVS Plzeň 10:4 (0:2, 3:2, 4:0, 3:0). Pólisté Děčína nezvládli první půli utkání, kdy chybovali v obraně, finálních přihrávkách i přesnosti střelby. Ve druhé půli zmobilizovali síly, zlepšili kombinaci, přesnost nahrávek a střelbu a vydřeli důležité vítězství. Branky: Kučera 3, Dobrovolný a Gáblík po 2, Moravčík, Viktora a Turanský po 1.

UP Olomouc – SK Děčín 4:1 ( 0:0, 1:1, 0:0, 3:0). Těžký zápas s Plzní se zle podepsal na hráčích Děčína, kteří měli kratší oddechový čas, než hráči Olomouce. Projevilo se to v slabé a nepřesné střelbě a nahrávkách. Nevyužité šance z první půle, pak chyběly v závěru utkání, kdy se projevila i nervozita v zakončení a děčínští hráči spálili i tutovky z bezprostřední blízkosti. Olomouc zápas rozhodl náhodnými góly na začátku posledního dějství. Čestný úspěch pak zaznamenal Kučera, který byl nejlepším střelcem turnaje.

Pořadí po 1. turnaji: 1. SK Děčín (6 bodů), 2. SKS Praha (6), 3. UP Olomouc (4), 4. KVS Plzeň (2), 5. Kometa Brno (0).