Další pěkný výkon si na své konto připsal fourcrossař Milan Myšík z Benešova nad Ploučnicí. V závodech Evropského poháru si dojel pro pátou příčku.

Myšík (GIANT/kursport) se na přelomu dubna a května zúčastnil jeho prvních mezinárodních závodů ve fourcrossu mezi muži. Milan na závody do belgického městečka Houffalize odcestoval již v pátek, protože už další den v podvečer byl naplánovaný první trénink. V Belgii se rozdávali první body do pětidílného seriálu závodů v rámci Euro Fourcross Series.

V sobotním tréninku na velmi prašné trati toho benešovský závodník moc nenatrénoval, jelikož ho potkal pád a následně defekt zadního kola a ke konci tréninku přetrhl řetěz. V neděli před kvalifikací měl ale dostatek času vše dohnat. Nicméně v kvalifikaci, kde se na start postavilo 63 jezdců z celé Evropy se Myšík přes silný protivítr na první rovince a několik chyb po trati umístil na 25. místě. V šestnáctifinále na něj čekal favorit celého závodu Němec Fischbach, se kterým společně postoupil do osmifinále, kde kromě Fischbacha startoval také Holanďan, který byl 9. v kvalifikaci. Myšík odstartoval třetí a celou jízdu hledal místo k předjetí holandského závodníka, to nakonec našel v předposlední zatáčce, kde Holanďana vytlačil ven z tratě a postoupil do čtvrtfinále.

Ve čtvrtfinále kromě Fischbacha na Myšíka čekali další 2 jezdci z ČR a to loňský vítěz ČP v elitě Muhlhans a mistr světa z loňska Slavík. Myšík odstartoval na čtvrtém místě, ale ve druhé zatáčce, kde se na vnitřku prali Muhlhans se Slavíkem o postupové místo si Myšík najel zatáčku venkovní stopou, ze které získal velkou rychlost a oba Čechy následně předjel a dojel si tak pro první velké semifinále!

V semifinále dojel na třetím nepostupovém místě a to i přes atak na druhé postupové místo. V malém finále, kde se závodilo o 5. - 8. místo odstartoval Myšík z venkovní dráhy jako poslední. Ovšem ve druhé zatáčce se dostal vnitřní stopou před zkušeného Brita Beaumonta a Slováka Peška na druhé místo a v cílové rovince ještě spurtoval o páté místo s Němcem Gohlerem. Nakonec photo finish rozhodl ve prospěch osmnáctiletého nadějného fourcrossaře.

,,Je to zatím můj největší úspěch. Měl jsem během závodu taky štěstí, že ve čtvrtfinále spadl Slavík, jinak by to tak jednoduchý určitě nebylo. Ale i po špatných startech jsem každou jízdu po trati nějak ubojoval a je to pro mě na začátek sezóny super výsledek, který bych chtěl potvrdit v dalších závodech,“ řekl v cíli Milan Myšík.

Výsledky: 4X / Elite Men
1. Joost Wichman (NED) RSP 4X Racing, 2. Johannes Fischbach (GER) Ghost, 3. Adam Stašek (CZE) Ghost, 4. Jurg Meijer (NED) RSP 4X Racing, 5. Milan Myšík (CZE) GIANT Cycling Team/KURSPORT