Nejdříve ho v březnu zastavilo na téměř dva měsíce vykloubené rameno a přetrhané vazy. V květnu, když se zúčastnil prvního závodu světového poháru v Polsku, měl hned v tréninku pád na to samé rameno. Poté dostala přednost škola maturita na Sportovním gymnáziu v Pardubicích. Na evropském poháru v Německu skončil hluboko v poli poražených a když už byla maturita kompletní, vydal se na závody do anglického městečka Harthill, kde si konečně přišel na své.

Nejprve byl na programu 3. závod britské národní série. Bohužel pro jezdce, který jezdí za stáj Kelly´s racing team / Kur Sport to nedopadlo nejlépe. „Po kolizi v první zatáčce jsem vypadl už ve čtvrtfinále," smutně konstatoval Myšík.

Pak následovala exhibice, ve které si benešovský rodák spravil chuť, jelikož v nemalé konkurenci vybojoval druhé místo. „Věřil jsem si už na dopolední závod, kde jsem měl smůlu. Tady jsem si to vynahradil. To byl pro mne skvělý a povzbuzující výsledek," jásal Myšík.

V neděli pak čekal na všechny závodníky víkendový vrchol závod evropského poháru pod názvem Euro 4x Series. Myšík v kvalifikaci obsadil až 12. místo, což znamenalo nevýhodnou pozici na startu. Z osmifinále však postoupil bez problémů, ve čtvrtfinále na něj čekal kromě Slavika z Rakouska také Michal Prokop. „Dlouho jsem bojoval se Slavikem. Už to vypadalo špatně, ale můj soupeř těsně před koncem upadl a já si společně s Prokopem dojel pro postup do semifinále. Měl jsem kliku," radoval se dvacetiletý fourcrossař.

V semifinále se potkali všichni tři Češi Prokop, Slavík a Myšík a k nim přibyl domácí Richarsson. Myšíka bohužel potkal pád, takže se musel spokojit s účastí v malém finále. „Tam na mne čekali tři domácí borci. Měl jsem výborný start, od samého začátku jsem byl na prvním místě a jel na vnitřní stopě. Vedení jsem nakonec udržel a dojel na skvělém pátém místě. Je to super výsledek konečně po dlouhé době. Zranění se protáhlo, do toho vlezla maturita, což byl můj hlavní cíl. Takže snad ještě forma bude gradovat. Tento víkend vynechávám světový pohár ve Skotsku a za týden pojedu světový pohár v Itálii," uzavřel své hodnocení Myšík.

Ve velkém finále se utkali Slavík, Beaumont (Velká Británie), Beckeman (Švédsko) a Prokop. Přesně v tomto pořadí závodníci dojeli za sebou do cíle. Tomáš Slavík tak už vyhrál druhý závod evropského poháru a má pěkně nakročeno k obhajobě celkového prvenství.