Do Skotska se závodník týmu Giant/KUR sport přesunul z Walesu, kde se mu dařilo o týden dříve na evropském poháru (2.místo).

Trať ve Skotsku byla náročná především povrchem, prach, písek, volné šutry a uprostřed tratě skalka, která měla okolo tří metrů. Už v prvním tréninku před závodem Myšíka potkali dva pády na velmi kluzném, písčitém a kamenitém povrchu. Ten druhý znamenal sedřenou dlaň a naražené zápěstí a konec tréninku.

V pátek byly na programu další tréninky a následně kvalifikace. V tréninku před kvalifikací potkala benešovského fourcrossaře další smůla a to tři defekty zadního kola za jeden trénink a před kvalifikací jen tři tréninkové jízdy. Na start kvalifikace se postavilo 90 závodníků z celé Evropy. Myšík jel kvalifikaci hodně na jistotu, jelikož trať neměl dostatečně najetou a hlavně to hodně klouzalo. Ve výsledku z toho bylo slušné 20.místo.

V sobotním tréninku před závodem už ho žádný defekt nepotkal a tak Myšík mohl natrénovat stopy na hlavní závod. V první jízdě Myšík bojoval se Švýcarem, který byl v kvalifikaci na 13. místě a nakonec si dojel pro první místo.

Ve druhé jízdě na něj kromě Švýcara Seydouxe čekal také 4. z kvalifikace Francouz Romain Saladini. Saladini odstartoval a suverénně si jel pro první místo, zatímco Myšík po špatném startu pořád hledal stopu k předjetí Švýcara. Ta se nakonec ukázala ve třetí zatáčce a Myšík se dostal před Švýcara, který následně spadl a dojel si tam osmnáctiletý Myšík pro čtvrtfinále.

Tam na něj čekali kromě Saladiniho také mistr světa z loňska Tomáš Slavík a Lukáš Měchura. Myšík odstartoval čtvrtý a zkoušel pořád něco vymyslet, nakonec to stačilo k předjetí Měchury opět ve třetí zatáčce, ale na Saladiniho a Slavíka to už bohužel nestačilo. Milan Myšík si tak dojel pro celkové 10. místo na svém prvním Světovém poháru. ,,Jsem spokojený, byť jsem chtěl do semifinále, ale bohužel kluci jsou vyježdění daleko víc a i tak je pro mě 10.místo na to, že to byla moje premiéra skvělý výsledek, kterého si obrovsky vážím,“ řekl v cíli benešovský Myšík, kterého v následujících dvou týdnech čekají závody v rakouském Leogangu. Nejprve SP a následně EP.