Myšík dal přednost evropským závodům ve Španělsku před úvodním podnikem v tuzemsku, který se jel v Trutnově. ,,Letos je tento seriál mou prioritou, chtěl bych se celkově umístit do desátého místa,“ odtajnil své plány. Jezdec rodné stáje Cannondale KUR Enduro do Španělska odcestoval sám, na místě se pak potkal s dalšími dvěma českými závodníky. V samotném závodě Myšíka nepotkaly žádné technické problémy, přejezdy stíhal a v RZtách jel, jak sám říká, hranu.

I přes jeden pád ve čtvrté RZ skončil v nabité evropské konkurenci na pátém místě. ,,Byl jsem dost nervózní. Ovšem v závodě jsem jel své maximum, nechyboval a snažil se držet čistou stopu. Páté místo je v tak náročném závodě úplně super začátek, ale ztráta na třetí místo, která byla čtyři sekundy, mě přeci jen trošičku mrzí,“ přemítal v cíli benešovský biker.
Druhý závod Evropské série se jede již tento víkend ve Skotsku.

První květnový víkend vyrazil benešovský rodák do Liberce na Ještěd. „Oproti Španělsku tady byly podmínky hodně drsné. Byla zima, v noci před závodem mrzlo. Klobouk dolů před všemi,“ uznal Myšík.

Ten byl v Elitní kategorii velkým favoritem. Nastolená taktika se mu vyplatila dokonale, protože suverénně ovládl tři ze čtyř měřených RZ a dojel si lehce pro premiérové vítězství v Enduro sérii. ,,Je to nepopsatelný pocit vyhrát tak suverénním způsobem hned první závod před tolika diváky, kamarády a rodinou. Jelikož jsem měl dva pády, ani jsem výsledkům vlastně nevěřil. Výhra patří i mému tátovi, protože mi během víkendu servisoval a připravoval kolo dokonale, takže to je hlavně díky němu,“ vděčil Milan svému otci, který ho ke kolu přivedl.

Oba tak mohli slavit první letošní Milanův triumf na české půdě.