Koncem září již začaly závody ryze týmové a na pořadu bylo Mistrovství České republiky smíšených dvojic, které se běželo v Lovosicích. „Již předběžné plány tratě naznačovaly, že opět půjde o náročný závod s nemalým převýšením. Skutečnost byla možná ještě horší, v podstatě šlo o výběh na vrchol Lovoš, náročné byly hlavně seběhy na azimutech, kdy se musel dávat velký pozor na sesouvající se kamení,“ prozradil nejzkušenější závodník Tomáš Fúsek.

Mikulášovičtí běžci odjížděli ještě plni dojmů z velmi vydařeného mezinárodního mistrovství jednotlivců, nicméně dobře připraveni na obhajobu loňských výsledků.

Po krátké, ale antibiotiky léčené virové nemoci si favorizovaní obhájci loňského prvenství Fúsková Květa a Fúsek Tomáš nekladli laťku příliš vysoko. Konkurence byla letos opravdu velká a po doběhnutí Fúskovi hned věděli kolik běžecky ztrácí na ty nejlepší. Průběžně jim patřilo čtvrté místo a čekalo se na vyhodnocení penalizací za technické chyby na trati. „Nakonec se ukázalo, že v těžkém terénu soupeři více chybovali a tak se obhajoba loňského titulu povedla a s jednou trestnou minutou si z Lovosic odvážíme zlatou medaili,“ pochvaloval si Fúsek.

Skvěle si také vedly další týmové dvojice, Pavlína Trojanová a Petr Kalousek získali stříbro s malou ztrátou na Květu s Tomášem. V mladší kategorii přidali ještě stříbro Michaela Kreibichová a Zdeněk Plešinger.

„Nakonec jsme patřili k medailově nejúspěšnějším výpravám a nyní může část týmu pár dní odpočívat před říjnovým Mistrovstvím ve štafetách. Někteří odcestují v závěru tohoto týdne do dějiště Mistrovství České republiky v letním biatlonu dospělých,“ dodal Tomáš Fúsek.