Boxer z Děčína Miguel Velozo se připravuje na obhajobu svého titulu Mezinárodního mistra Asociace České Unie Boxerů Profesionálů.

Jeho vyzyvatelem bude Jindřich „Tornádo“ Velecký, vzájemný duel se uskuteční první červencový den v pražském hotelu Olšanka. „Vše bude ovšem zcela výjimečně. Boxerský zápas, kde Miguel obhajuje titul, bude součástí Mistrovství Evropy v silovém trojboji a benchpressu. Chceme obě akce spojit a nalákat do Prahy co nejvíce diváků. Mělo by tady být přes 390 sportovců,“ informoval Deník manažer klubu Skorpions Box Teplice Martin Rhein. Raritou je také utkání o titul profesionální mistryně světa asociace WCF. Marija Pejakovič ze Srbska bude obhajovat, do cesty se jí postaví Adriana Tertilte z Německa. „Je to vůbec poprvé, kdy se v takovém vrcholovém utkání představí ženy v Česku,“ doplnil Rhein.
I Velozo si celou akci chválí. „Nápad, vše spojit dohromady, mi přijde opravdu výborný. Pevně věřím, že můj zápas bude sledovat hodně fanoušků, což bude skvělé,“ sdělil své pocity obhájce titulu.

Miguelovi se do cesty postaví Jindřich „Tornádo“ Velecký, který je opravdu všestranným bojovníkem. „Kromě boxu dělá i thajský box, účastní se zápasů ultimate a K 1. Nijak zvlášť jsem se nepřipravoval. Nyní probíhají fyzické, ale také taktické tréninky. Budu muset běhat kolem něj a unavit ho. Ale má dvě ruce, stejně tak, jako já,“ s úsměvem tvrdí Velozo.

Krom Miguela se v Praze představí například ústecký Araik Sachbazjan, který vyzve Michala Ďuroviče.