Po úspěchu na Memoriálu Pavla Romana v Olomouci, kde obsadil jmenovaný pár krásné druhé místo a vklínil se tak mezi dva ruské páry, se očekávalo, že zaútočí na titul Mistra ČR. Při loňské neúčasti pro zranění jim největším soupeřem z deseti párů z Čech, Slovenska a Polska byl právě loňský mistr Gabriela Kubová a Dimitrij Kiselev (SK Brno).

Boj o prvenství byl vskutku napínavý. Michal s Kájou v krátkém tanci zajeli svůj standart a dostali se do vedení. Pak se stalo něco, co soutěž zdramatizovalo. Při nástupu páru Procházková – Češka selhala technika a dlouhých osm minut zůstal tento pár na ledě v nevytápěné hale, kde se teplota pohybovala pod bodem mrazu. Ke svému Free Dance tak vedoucí duo nastoupilo prochladlé tak, že se sotva drželo za ruce. Nevzdalo se však a jelo za hranicí svých možností. Je pochopitelné, že jejich tanec postrádal razanci a živost, která je pro tento pár charakteristická. Všechno ale dopadlo dobře. I když byl jejich volný tanec ohodnocen až jako třetí nejlepší, náskok z první části závodu byl dostatečný. V konečném součtu bodů získali titul Mistři České republiky i titul Mistři Mezinárodního mistrovství 2011.

Tím však pro Michala a Karolínu sezóna nekončí, ale pokračuje v navýšené náročnosti. Prvenstvím se nominovali na světový šampionát juniorů, který se koná na přelomu února a března 2011 v korejském Gangneung City. Během vánočních svátků odjedou do Oberstdorfu na týdenní přípravu. Pod vedením svých trenérů Natalie Karamyševy a Rostislava Sinicyna budou jezdit do úmoru, aby na Mistrovství světa 2011 byli co nejlépe připraveni.