To se konalo koncem října v pražských Vršovicích. Svoji výpravu na tento vrchol domácí sezóny vyslali i děčínští judisté a v ostré mezinárodní konkurenci se rozhodně neztratili.

„Mezi ženami se ve své kategorii předvedla úřadující mistryně světa a Evropy Lenka Königová, která potvrdila svoji extratřídu a s přehledem získala i domácí titul. I druhá reprezentantka děčínského juda Alena Jančová Lazzara ve své váze nezaváhala a nakonec se těšila z vybojované zlaté medaile a titulu mistryně republiky,“ pravil Jan Rokůsek z SK Judo Děčín.

Mezi muži se ve svých kategoriích blýskli Jan Březovský, který vybojoval stříbro, a Josef Pešek, který navzdory zranění vydřel bronz. Vynikající výkon podal i ostřílený děčínský bojovník Martin Tutko, který startoval v jedné z tradičně nejsilněji obsazených kategorií M4 do 90kg. Tutko v těžkých duelech podlehl pouze srbskému a slovenskému reprezentantovi a bral tak více než zasloužený bronz.

Program pokračoval soutěžemi v katách. Kata je přesně definovaná sestava na sebe navazujících technik demonstrujících principy juda. Hodnotí se preciznost a dynamika provedení jednotlivých technik.

„Za Děčín se této soutěže zúčastnili zkušení borci Otto Černohorský a Pavel Mahn. Jejich provedení katy moderní sebeobrany Kodokan goshin jutsu vyhodnotila komise rozhodčích jako nejlepší a oba se tak stali mistry České republiky a úspěšně tak navázali na svůj předloňský titul,“ dodal Rokůsek.