Výtěžek z akce putoval na dobrou věc. „Polovina z vybraného startovného putovala rodičům Aničky Violové," poznamenal hlavní organizátor Bohouš Matys.

Jaký podle vás byl druhý ročník Bobo běhu?
Za mě určitě povedený. Povedla se docela solidní propagace závodu, což bylo hodně důležité. Do poslední chvíle jsem se bál o dobré počasí. Ale to se nakonec povedlo náramně.

Takže průběh celé akce šlapal jako hodinky?
S tím můžu být spokojený tak napůl. Vše odstartovalo v 18.00, ale trochu se nám posunul hlavní závod. Důvod? Nečekali jsme takový nával malých sportovců. Na jedné straně se tak musel posunout hlavní závod, na druhé nás překvapil abnormální zájem dětí. Do dalšího ročníku můžu slíbit, že tohle si pohlídáme a budeme očekávat i neočekávané.

Kolik závodníků jste tedy měli na startu?
Oproti minulému ročníku se s účastníky roztrhl pytel. Letos tu bylo zhruba 120 běžců, minulý rok to byla polovina. Bylo tady zhruba 80 dětí a 40 dospělých.

Vy jste avizoval, že by měla dorazit sportovní osobnost 
z Děčínska. Podařilo se?
Jsem moc rád, že dorazil Petr Voříšek s manželkou 
a synem. Všichni si závod užili a sám Petr mi sklonil za celou organizaci poklonu.

BOHOUŠ MATYS a rodiče malé Andulky Violové.Jak těžká byla vůbec příprava celého závodu?
Přípravy trvaly zhruba měsíc. Měl jsem určité přísliby na podporu závodu. Tímto chci poděkovat všem, kteří naši akci podpořili.

Vy jste výtěžek z akce předali na dobrou věc. Můžete být konkrétnější?
Podpořili jsme Andulku Violovou, která sama doufá, že přemůže boj se zákeřnou rakovinou. Všichni účastníci jí to ze srdce přáli. Doufám, že jsme jí alespoň trochu pomohli. A já věřím, že se jednou ukáže na Bobo běhu jako závodnice. Andulce bych chtěl vzkázat – Věř, běž, dokážeš!

Můžete prozradit, kolik jste nakonec vybrali?
Nakonec jsem předali rodičům Andulky polovinu z vybraného startovného. Mám informace, že z nakoupených dárků měla Andulka obrovskou radost. Osobně mě to hřeje na srdci, jsem rád, že jsme jí mohli vykouzlit úsměv na tváři.

Kdo všechno vám pomáhal s organizací?
Pomáhala mi rodina, spousta kamarádů z řad hokejistů, fotbalistů, boxerů a basketbalistů, kteří mi například pomohli vytvořit plakát před závodem. V neposlední řadě bych chtěl zmínit rozhodčího z ASK Děčín Jiřího Skřivánka a fotografy Petra Niebauera a Lukáše Černého, kteří závod zdokumentovali. Všem patří velký dík!

Už máte v hlavě přípravy na třetí ročník Bobo běhu?
Určitě! Už na to musím myslet, mám to v hlavě. S přívalem závodících dětí ale budeme muset udělat nějaké změny. Asi se to rozdělí do chlapecké a dívčí kategorie. Upravíme také místo startu dětského závodu. Hlavní závod na 5 kilometrů ale zůstane beze změn. Určitě posílíme na pořadatelské straně. Pro závodníky zkusíme připravit přesnou kopii závodů v podobě videonahrávky. Chtěl bych také tímto oslovit případné partnery dalšího ročníku. Komu by se můj záměr líbil a chtěl přispět, může mě kontaktovat na e-mailové adrese bobobeh@email.cz. Budu vděčný za finanční, ale i materiální pomoc!

A co říci na závěr?
Přeji, aby měl Bobo běh v roce 2017 minimálně stejný počet účastníků a aby všichni odcházeli s pocitem, že mohli pomoci dobré věci.

Bobo běh 2016 – výsledkový servis:

Hlavní závod, 5 km: 1. J. Novotný, 2. J. Skřivánek, 3. B. Matys, … 14. M. Fejfarová (nejlepší žena). Děti do 6 let: 1. D. Rejtora. 7 – 9 let: 1. O. Černohorský. 10 – 11 let: 1. Nela Šprojcarová. Žáci 12 – 15 let: 1. M. Rychnovský. Dorostenky 17 – 18 let: B. Švábová.