Vzhledem k vysokému počtu soutěžících (přes 200) byl šampionát rozdělen do tří dnů. Hostitelem nejvyšší tuzemské soutěže byl SPARTAK Powerlifting Trutnov, který pro závodníky připravil vynikající podmínky.

„Náš oddíl soutěžně zastoupil náš asi nejzkušenější borec Daniel Pianka v kategorii EQ dřep, muži a naše současná jednička oddílu Matěj Syrovátka v kategorii RAW trojboj, junioři,“ prozradil předseda oddílu Jan Pianka.

První nastoupil ke svým tradičním třem pokusům Dan, který si hravě poradil se základem 165 kg a taktéž ještě s větší lehkostí i s činkou vážící 180 kg. Vzhledem k vývoji absolutního pořadí byl třetí pokus stanoven na 203 kg, bohužel, ten zdolán nebyl, a tak Dan sice vyhrál svoji váhovou kategorii Muži do 67,5 kg, ovšem absolutně to znamenalo až 4. místo.

„Daleko více se dařilo Matějovi, který ve velké konkurenci od počátku útočil nejen na absolutní pořadí, ale taktéž na titul Vítěze vítězů v trojboji RAW,“ pochvaloval si Jan Pianka.

V dřepu postupně zdolal 285 kg, 305 kg a třetím pokusem vylepšil svůj vlastní národní rekord na 325 kg. V benchpressu zaznamenal pouze dva platné pokusy, 190 kg a 205 kg, což opět znamenalo pokoření národního rekordu. Taktéž mrtvý tah se vydařil, kdy Matěj postupně nazvedal 290 kg, 310 kg a 330 kg, což byl opět nový národní rekord. Celkovým totalem 860 kg nejenže stanovil nový národní rekord, ale zajistil si také prvenství v absolutním pořadí ze všech juniorů RAW a hlavně vyhrál ocenění Vítěze vítězů (přepočet bez ohledu na věk, pohlaví).

OST Varnsdorf se opět nesmazatelně zapsal do výsledkové listiny uplynulého MČR. Dále se sluší dodat, že předseda oddílu Jan Pianka a jeho bratr Daniel se významnou měrou podíleli na organizaci šampionátu, a to v roli rozhodčích.

„Velké poděkování si zaslouží pořadatelský oddíl a všichni lidé, kteří nám fandí a drží palce. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na město Varnsdorf, které nás tradičně podporuje v rámci sportovní koncepce,“ dodal Jan Pianka.