"Nejrychlejší zaplavaný čas celé soutěže zaznamenal Petr Šolín a to na trati 50m kraul 27,33s., což je zároveň jeden z nejlepších časů žactva zaplavaného na dlouhém bazénu," řekl trenér Jan Mareš z děčínského Plaveckého klubu.

Tomáš Čermák zabodoval na znakových distancích 50m a 100m a získal pro děčínský klub stříbro a bronz.

V plaveckém způsobu prsa zářila v kategorii 12tiletých děvčat Simona Poláková a brala zlato a bronz na 200m a 100m trati. Na distanci 200m prsa se u nejstarší kategorie dívek strhlo drama a výsledek byl pro Děčín až neskutečný. Těsně na „bramboře“ dohmátla Tereza Vaščíková, stříbro brala Barbora Silná a zlato v čase 2:49,15 Alžběta Blažková.

Sklářský pohár mladších fotbalových přípravek v Teplicích. Junior Děčín
FOTO, VIDEO: Junior Děčín vyhrál v Teplicích Sklářský pohár

Ovšem to nebylo stále všechno! Hlavní pozornost na sebe strhávala trať 200m polohovým závodem (po 50m plavec absolvuje motýlkem, poté znakem, prsami a kraulem), kam se z rozplaveb probojovaly Blažková a Silná.

Samotný finálový závod přinesl tu pravou podívanou. Barbora Silná potvrdila kralování na této náročné trati a s vylepšeným osobním rekordem 2:34,73 (o setinu horší byl zaplaván v minulém roce na olympiádě dětí a mládeže v Olomouci) v 50m bazénu vyhrála a získala hlavní cenu závodu.

"Podtržením formy Plaveckého klubu Děčín bylo druhé místo Alžběty Blažkové. Stupně vítězů se dvěma děčínskými zástupci to byla podívaná a skvělý pocit," potvrdil trenér Jan Mareš.

AUTOR: (jm)