Další změnou je změna místa konání. Místo zahrady rodiny Dykastů se závodníci sejdou ve sportovním areálu města Jiříkov.

Plavecká část závodu se bude konat na nedalekém koupališti města Jiříkov, plavat se bude 100metrů a po rozpravě, která bude provedena přímo ve sportovním areálu pojedou/půjdou závodníci v koloně na místo startu závodu, které je vzdáleno přibližně 200 metrů.

Asistovat bude i městská policie

Při výjezdu na hlavní silnici směrem Rumburk bude asistovat při závodě Městská policie, která bude dbát o vaše bezpečí při vjezdu na hlavní silnici.

Cyklistická trasa vede obvyklým způsobem Jiříkov – Rumburk – Šluknov – Království – Jiříkov. Trasa bude značena postavičkou Houmra, takže jak čelo tak ocas závodního pole by měl vědět kam do cíle. V Jiříkově pokračujete přímo do sportovního areálu, kde po průjezdu cílovou bránou odloží závodníci v travnatém depu kolo a vyběhnou.

Poběží ve sportovním areálu

Běžecká část povede přímo ve sportovním areálu a bude měřit 750 metrů. Značena bude bezpečnostní páskou. Poběží se 4 okruhy, celkem tedy tři kilometry.

Cíl bude viditelně označen nafukovacím obloukem. V cíli na bude na závodníky navíc čekat občerstvení.

Štafety stejně jako jednotlivci budou startovat s čipem, který si upevní pomocí pásku se suchým zipem na kotník. Po skončení první disciplíny si 1. člen štafety čip sundá a předá jej 2. členovi, který si jej musí nejprve připevnit a pak teprve začít svůj cyklistický úsek. Předávka čipu mezi 2. a 3. členem štafety proběhne až po proběhnutí s kolem cílovým obloukem a odložením kola v depu. Je zakázáno měnit si čip v prostoru měření mezičasu a cíle. Závodník nebo štafeta, která ztratí svůj čip, zaplatí pět set korun.

Ve sportovním areálu jsou k dispozici sprchy, šatny, bufet a velké a bezpečné parkoviště. Pobavit se mohou také děti, pro které je objednán nafukovací skákací dětský hrad, pro diváky budou k dispozici lavičky a stany, které zaručí komfort i v případě deště, na mobilním pódiu vystoupí osvědčená kapela Ruksak, která bude hrát závodníkům i divákům.