Oproti loňskému roku, kdy účastníky čekalo bláto, zima a déšť, letošní počasí se pořadatelům z Klubu biatlonu Jílové chtělo odvděčit a tak kdo přijel do Jílového, strávil zde skutečně nádhernou slunečnou podzimní sobotu.

Jílovští jako již tradičně připravili náročnou terénní trať na kole, kterou většina účastníků musela absolvovat celkem třikrát, kdy po každém okruhu byla vložena střelecká položka ze závodní vzduchové pušky.

Přestože akce byla spíše koncipována pro širokou veřejnost, největší obsazenost měli nakonec kategorie biatlonistů. V loňském roce, kdy byla zima a chlad přijelo více sportovců z řad veřejnosti, než letos, kdy nejspíše sportovci dali přednost rodinným výletům a akcím v krásném podzimním počasí. Ale i přes tuto skutečnost se akce konala a dopadla zdárně. Navíc letos poprvé se představila i soutěž sponzorských týmů, která sklidila velký ohlas. V této soutěži zvítězil tým Sunny Sky Fitness Děčín, před Plastonem Šluknov a SCA Jílové. V open kategorii mužů zvítězil Petr Zaoral z SNS Smržovka MTBO, v open ženách Magda Myšičková z Sixnumbers Nový Bor. V kategorii mužů biatlonistů získal vítězství Dušan Stínil z DDM Děčín a mezi ženami vybojovala vítězství pro domácí pořadatele z KB Jílové Anna Vlčková.

Po závěrečném vyhlašování a předaní pohárů a cen proběh na závodišti malý zahradní raut, kterým chtěli pořadatelé poděkovat jak svým sponzorům, tak i svým závodníkům, trenérům, rodičů a dalším kamarádům, kteří se pravidelně podílí na činnosti klubu a organizaci sportovních podniků.