Pro členy Klubu biatlonu Jílové byla tato první část veskrze úspěšná. Přestože před sezónou neplánovali nějaké vysoké cíle a byli by uspokojení s nějakou medailí z celostátních soutěží Českého poháru, jednotliví sportovci se vypnuli k výborným výsledkům a medaile dovezli ze všech těchto soutěží.


Shrňme si, jak prozatím sezóna probíhala. V dubnu a květnu probíhaly regionální přípravné a postupové soutěže, ze kterých si jílovští přivezli mnoho vítězství ve všech možných kategoriích, dále startovali na třech kolech Saského poháru, na kterém se stali vůbec nejúspěšnějším klubem a jednotlivé vítězství v této soutěži a cennou plaketu si přivezli Martin Přibyl, Anna Vlčková, Lada Nebeská a Adam Přibyl.

Koncem května se právě v Jílovém odstartovala hlavní soutž Českého poháru 1.kolem žactva. Tady KB Jílové uspěl nejenom organizačně, ale i ziskem medailí, když Martin Přibyl mezi žáky C zvítězil v obou závodech, Anna Vlčková v žákyních C přidala stříbrnou medaili a Daniel Pohlreich v žácích B bronzovou medaili.

Následovalo 1.kolo Českého poháru dorostu a dospělých v Jáchymově, odkud stříbrnou medaili přivezl Michael Hrdlička startující mezi dorostenci B. Druhé kolo ČP žactva, které probíhalo v Letohradě přineslo další medaili Martinovi Přibylovi, který získal bronz a druhé kolo ČP dorostu a dospělých v Bystřici pod Hostýnem, které probíhalo v posledním červnovém víkendu doplnilo prozatím další dvě stříbrné medaile o které se podělili Lada Nebeská v dorostenkách A a Adam Přibyl v dorostencích A. I ostatní členové Klubu biatlonu Jílové však podávali hodnotné výkony a mezi první desítkou se dále umisťovali Jakub Věchet, Sabina Roďanová, Tomáš Bírovka, Ondřej Věchet a Kamila Hrdličková.


Na základě těchto výsledků si prozatím Klub biatlonu Jílové drží v celkovém průběžném hodnocení Českého poháru 5.místo mezi 38 hodnocenými kluby, v kategorii žactva je průběžně šestý a v kategorii dorostu drží dokonce vynikající třetí místo. Mezi jednotlivci je vedoucím mužem žebříčku ve své kategorii Martin Přibyl, Adam Přibyl a Lada Nebeská drží třetí pozici, Kamila Hrdličková je pátá, Anna Vlčková sedmá a Jakub Věchet devátý.


Nyní mají všichni sportovci z Jílového přechodné odpočinkové období, ale již v průběhu srpna začnou s plnou přípravou na soustředěních v německé Borně a ve Starém Městě pod Landštejnem, aby v druhé polovině sezony tyto své výsledky potvrdili a přivezli ještě další cenné úspěchy a medaile a třeba i z Mistrovstvích ČR, které proběhnou v září v Jablonci n.N. pro dorost a v Břidličné pro žactvo.

Luboš Přibyl