Obhajoba medailových pozic se nepodařila. Lenka Hrochová se v rámci Mistrovství Evropy v kanoistickém maratonu, které se konalo na Slovensku, nedočkala cenného kovu. Ovšem ani celkové deváté místo rozhodně není špatným počinem.

Téměř 400 reprezentantů ze 26 národních výběrů se představilo na Slňavě v Piešťanech. V singlech i deblech  pro ně byl připraven okruh 3,5 km s asi stometrovým přeběhem po pláži. Tento okruh absolvovaly ženy sedmkrát a muži hned osmkrát, což spolu s cílovým malým okruhem dalo celkovou délku ženské tratě 26 km a mužské rovných 30 km.

TJ Kajak Děčín měl ve vodě svou zástupkyni v osobě Lenky Hrochové. „Lenka se chtěla pokusit navázat na stříbrnou medaili z loňského ME 
a na nedávné vítězství ze závodu SP ve Slovinsku," pravil vedoucí TJ Kajak Tomáš Charvát.

Bohužel letos bylo velice záhy jasno, že loňská medaile se opakovat nebude. Lenka hned v začátku závodu nedokázala akceptovat ostré tempo čelní skupiny a v prvních okruzích se pohybovala až ve druhé desítce. Pak se jí naštěstí povedlo chytit si svoje obvyklé tempo, začala aktivně tahat třetí skupinu a dojíždět soupeřky odpadlé z čela. Nakonec se jí podařilo dotáhnout se až do Top 10 a do cíle dojela na solidním 9. místě, které je sice daleko za loňskou fantastickou medailí, ale pořád je to další velmi pěkný výsledek dlouhé Lenčiny kariéry a  také druhý nejlepší výsledek české výpravy.


„Po krátkém oddychu bude následovat příprava na maratonský nominační závod a mistrovství světa v Oklahomě, zpestřená i startem na republice na krátkých tratích v Račicích," dodal Tomáš Charvát.