Začátek měsíce června zachytil zástupce TJ Kajak Děčín ve skvělé formě.

Bohinjské jezero ve slovinské části Alp hostilo další díl SP kanoistů. Na maratonských tratích se v reprezentačním dresu postavila na start děčínská Lenka Hrochová. „Poprvé se i při světovém poháru testoval formát závodu použitý loni na World Games v Kolumbii," prozradil vedoucí TJ Kajak Tomáš Charvát.

Ráno tedy čeká závodníky kratší kvalifikace na 3,6 km a pak se odpoledne nejlepší desítka utká ve finálové jízdě. V neděli je potom na pořadu druhý závod již podle tradičního formátu s hromadným startem, kde ženy absolvují trať dlouhou 26 km. Hrochová před ME v Piešťanech a MS v USA ukázala, že její forma stoupá. „V sobotním závodu si v pohodě kontrolovala čelo závodu, odrazila všechny soupeřky a připsala si premiérový úspěch v rámci světového poháru. V druhém závodě pak Lenka společně s Maďarkou Csernákovou chybovaly. Nakonec z toho Lenka vybojovala stříbrnou medaili," prozradil Charvát.

Již tento víkend čeká Lenku další singlový start v Piešťanech při maratonském ME, pak krátký oddech a znovu příprava k nominačnímu závodu a v případě úspěchu i start na podzimním MS v Oklahomě v USA.

Radost děčínské kanoistice dělají i mladší závodníci. Vojtěch Kučera ve svém prvním roce mezi dospělými úspěšně završil kvalifikaci na ME do 23 let při dalším nominačním závodě v Račicích. „V nabitém třídenním programu se mu vyplatila koncentrace na kombinaci sprintu na 200 metrů a delší pětistovky. V obou singlech dojel na parádním třetím místě a zajistil si start na mistrovství Evropy, které se koná ve Francii," liboval si Tomáš Charvát.

Zbytek programu k nominačním závodům dospělých vyplnily závody národního poháru mládeže, tentokrát vylepšené mezinárodní konkurencí o početný slovenský mládežnický tým. Tři starty na singlu na 200 a 500 metrů a 1 kilometr proměnila ve tři bronzové medaile Ivana Boháčová. S těsným odstupem za ní dojela Katka Zárubová. Spolu přidaly druhé místo na deblu a také ve čtyřkajaku s Havlovou a Mílovou. Dvě medaile si mezi benjamínky vyjel Heřman Florián. Stříbro ze singlu a bronz s bratry Hozákovými na deblu.

Poslední děčínskou medaili, vůbec první pro TJ Kajak, přidali po skvělé jízdě T. Procházka s L. Smrčkem v deblu dorostenců.