Všechny kategorie mají stejnou trať: absolvují půl kilometru plavání v koupališti, jehož voda je i po horkých dnech velice osvěžující a pro Kytlici přímo typická. Druhou disciplínou je kolo s členitou trasou pro horské či trekové kolo v délce 22 km, která se vlní po silničkách a lesních cestách Lužických hor. Na závěr běh, který je právem považován za třešničku a nejtěžší část triatlonu. Běžecký okruh měří 7 km přes kopce, lesy a pastviny. Centrem závodu je malebná Kytlice se svým hřištěm a lesním koupalištěm. Závod je určen pro jednotlivce i velmi populární družstva.

„Opět se těšte na speciální "kytlickou" kategorii pro štafety z Kytlice, Falknova a Mlýnů. Vítězové obdrží speciální vodníkovy medaile a všichni se mohou vrhnout na plný mrazák zmrzliny v cíli. A pro milovníky mezičasů nebude chybět čipová časomíra,“ říká ředitel závodu Jan Šmíd z pořádajícího sdružení SKI Polevsko.

Novinkou letošního ročníku jsou originální medaile a vodníci. „Těší nás, že v rámci triatlonu můžeme spolupracovat s místní komunitou. Konkrétně s Domovem pro osoby se zdravotním postižením Kytlice, který pro nás ve spolupráci s obcí Kytlice vytvořil krásné keramické vodníky. Klienti domova jsou srdečně zváni na závod a na vyhlášení. Dále skláři pod vedením Jiřího Pačinka vytvořili originální skleněné medaile, které ponesou vítězové a vítězky letošního 33. ročníku,“ vysvětluje Šmíd.

Podrobnosti o závodě včetně odkazu na on-line přihlášky na www.skipolevsko.cz.